in ,

18. ODTÜ Uluslararası Robot Günü 6 kategoride 120.000 TL ödülle başlıyor!

18. ODTÜ Uluslararası Robot Günü 6 kategoride 120.000 TL ödülle başlıyor!
18 Mart, ODTÜ Robotik Topluluğu tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 18. ODTÜ Uluslararası Robotik Günleri’nin (UORG) başlangıcıdır. Etkinlik iki gün sürecek.

Kurulduğu 2000 yılından bu yana Türkiye’de robotik alanında faaliyet gösteren ve çeşitli etkinlikler düzenleyen ODTÜ Robotik Derneği’nin en büyük etkinliğidir. ODTÜ Uluslararası Robot Günleri (UORG) 18 Mart’ta başlıyor. Etkinlik bu yıl 18. kez düzenleniyor. ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde olacak.

Türkiye’nin ilk robotik yarışması olma özelliğini taşıyan etkinlik, ilkokul, lise ve üniversite düzeyinde 7’den 70’e robotik ile ilgilenen tüm katılımcı ve ziyaretçilere açıktır.

6 kategoride toplam 120.000 Türk Lirası ödül verilecektir.

ODTÜ Uluslararası Robot Günleri

UORG’de 6 farklı kategoride gerçekleşecek yarışmada, katılımcılar arasından kazananlara toplam 120 bin lira ödül verilecek. bu yıl yarışma “Yenilikler” “Otomatik Pilot” “Bilgisayar Görüşü” “Labirent Çözücü” “Çöp Toplayıcı” ve “Çizginin Takipçisi” kategorilere ayrılacaktır.

Yarışma, ödüller ve etkinliğin tüm detayları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, burada Etkinliğin resmi web sitesini tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Valve, Steam Deck için beklenen iyi haberi duyurdu!

Valve, Steam Deck için beklenen iyi haberi duyurdu!

10 bin TL'lik Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri belli oldu!

10 bin TL’lik Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri belli oldu!