in ,

25-26 Şubat tarihlerinde Fransız Lisesi Saint-Benoit’in “8. Uluslararası Dijital Bahar Konferansı” gerçekleşecek!

25-26 Şubat tarihlerinde Fransız Lisesi Saint-Benoit'in "8. Uluslararası Dijital Bahar Konferansı" gerçekleşecek!
Bu yıl Türkiye’nin en saygın eğitim kurumlarından Fransız lisesi Saint Benoît’in düzenlediği uluslararası konferans Dijital Bahar 25-26 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Etkinlik 11 ülke, 82 konuşmacı ve 20 iş ortağının katılımıyla gerçekleşti.

1783 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü ve saygın eğitim kurumlarından biri olan Saint-Benois Fransız Lisesi her yıl düzenlenmektedir. Uluslararası Konferans “Dijital Bahar” Bu yılki etap 25-26 Şubat’ta yapılacak. Bu yılki etkinliğin teması,Disiplinlerarası ve dijital inovasyon‘ olacak.

8. Digital Spring International Konferansı’na 11 ülke, 82 konuşmacı ve 20 iş ortağı katılacak. Böylece olay, Türkiye’de Fransızca konuşulan okullara mensup gençler lise öğrencileri tarafından özel olarak uygulanan dijital yeniliklerle. Bu yıl da uluslararası düzeyde yapılacak. Etkinlik sırasında birçok konuda raporlar sunulacaktır.

Etkinlik ölçeği:

uluslararası dijital bahar konferansı

Bu yılın teması “FLE-DNL ve Dijital İnovasyon” olup, disiplinler arası eğitim, çevrimiçi öğrenme, hibrit sisteme geçiş, Erasmus+, hekaton, inovasyon, dijital dönüşüm ve nörolinguistik gibi konular ele alınacaktır. bu yılki etkinlik prensip da koyun.

Türkiye’deki Frankofon okul öğrencileri, 25 Şubat 2022 Cuma günü Fransız Sarayı’nda Frankofon okul topluluğu üyelerine ve dijital eğitim şirketlerine bir gösteri de dahil olmak üzere Fransızca 10 dakikalık bir sunumla dijital inovasyonu sunacaklar. Öğrenciler için özel olarak bir stant ayrılacak ve etkinliğe katılan her takıma ödülleri verilecektir. inovasyonu geliştirmelerine yardımcı olacak geri bildirim alacak.

Etkinliğin ikinci ve son günü 26 Şubat Cumartesi günü yenilikçi dijital teknolojiler katılımcılara sunulacak. etkinlikte sahnede sanatçılar şöyle:

  • Cynthia Eid, Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu Başkanı
  • Bahçeşehir Üniversitesi Baustem Merkezi Müdürü Prof. Dr. Senser Çorlu
  • Véronique Boisseau, Fransız Uluslararası Eğitim Araştırmaları Merkezi (eski adıyla CIEP) Program Yöneticisi ve Fransız Dili Birimi, Uzmanlık ve Kalite Birimi Başkanı
  • Ludomag’ın genel yayın yönetmeni ve Ludovia Monde’un geliştirme direktörü Eric Furko, Ludovia Belçika, Fransa, Kanada ve Katar’dan sorumlu
  • Khan Academy TR Türkiye Direktörü ve Okul Destekleme Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi Alp Köksal;
  • Nöro Dilbilim profesörleri Olivier Masset ve Steve Mercier
  • Erasmus+ projesi öğrencileri ve Globe-raporters ile medya, bilişim ve Avrupa vatandaşlığı eğitimi alanında çalışan Romanya, Fransa ve Belçika’dan uzmanlar
  • CANOPE Uzmanları (Eğitim Destek ve Araçlar Ağı)
  • Dijital eğitim alanındaki şirketler ve ortaklar

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Steam Yaz İndirimi başladı!  Binlerce oyunda dev kampanya

Steam Yaz İndirimi başladı! Binlerce oyunda dev kampanya

Galaxy S22 serisi yeni bir renk seçeneği alabilir

Galaxy S22 serisi yeni bir renk seçeneği alabilir