Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Başarısızlık geçmişi: Google Stadia çalışmayı durduruyor!

Başarısızlık geçmişi: Google Stadia çalışmayı durduruyor!

Google’ın 2019 yılında duyurduğu bulut oyun hizmeti sona erdi. Stadia resmen kapanıyor. Detaylar burada…

oyunKonsolların ve bilgisayarların destekçileri uzun zamandır bölünmüş durumda. Ama şimdi üçüncü bir seçenek var. AAA kalitesinde oyunları tüm cihazlarda rahatça oynamak için özel konsollara ihtiyacımız yok. Bunun yerine bulut oyun hizmetlerini kullanabiliriz. Bu servislerin popüler isimlerinden biri olan Google Stadia kapanıyor.

Google Stadia çalışmayı durduruyor! İşte tarih

Google tarafından bugün yayınlanan bir blog gönderisine göre Google Stadia kapanıyor. Platformun 18 Ocak 2023'ten itibaren kapatılacağını, hesapların dondurulacağını ve yeni üyelik başvurularının kaldırılacağını söylüyor. Peki Stadia neden kapanıyor?

Google Stadia kapanıyor

Geçmişte Google Stadia'nın kapatılacağına dair birçok sızıntı olmuştu. Hatta şirketin hizmeti geçici olarak askıya alacağı ve daha sonra daha güçlü bir şekilde pazara yeniden gireceği söylendi. Google, bu iddiaları kategorik olarak reddetti. Ama dün "hayır" dediğine bugün "evet" demeliydi.


Beklentileri karşılamadı!  Epic Games bu hafta ücretsiz oyunları duyurdu!

Beklentileri karşılamadı! Epic Games bu hafta ücretsiz oyunları duyurdu!

Epic Games ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Ancak bu hafta paylaşılan oyunlar hem fiyat hem de kalite açısından oyunseverleri tatmin edemedi.

Kapatılma nedeni olarak Google tarafından yapılan açıklamada, platformun milyonlarca kişiye ulaştığı ancak buna rağmen istediği ilgiyi görmediği belirtildi. Elbette beklenen ilginin olmamasının en büyük nedeni daha iyi bir alternatifin olmasıdır.

Örneğin, NVIDIA'nın büyüyen bulut oyun hizmeti GeForce Now, yalnızca kullanıcı aboneliği sunar. buhar Ona göre hesabınızı bağlamanız ve daha çok desteklenen oyunları oynamanız yeterli olacaktır.

Google Stadia kapanıyor

Öte yandan Google, Stadia için geliştirilen her oyunun ayrı bir sürümünü de satın almak istiyor. Yani kitaplığınızda bulunan bir oyunu doğrudan GeForce Now ile oynayabilirken, Google Stadia'ya bir kez daha ağzınızı açmanız gerekecek. Bu durumda oyuncuların ilgisizliğinin nedeni oldukça açık.

Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yıllar boyunca Google, oyun endüstrisinin çeşitli yönlerine yatırım yaptı. Geliştiricilerin Google Play ve Google Play Oyunlar'da oyun uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı oluyoruz. Oyun yaratıcıları, videolar, canlı yayınlar ve kısa filmler aracılığıyla YouTube'da dünyanın dört bir yanındaki kitlelere ulaşıyor. Ve bulut tabanlı akış teknolojimiz, devasa ölçekte sürükleyici oyun deneyimi sunar.

Birkaç yıl önce, bir tüketici oyun hizmeti olan Stadia'yı da piyasaya sürdük. Stadia'nın tüketicilere yönelik oyun akışına yaklaşımı güçlü bir teknolojik temel üzerine kurulu olsa da, kullanıcıların beklediği ilgiyi görmediği için Stadia akış hizmetimizi sonlandırma konusunda zor bir karar aldık.

Başından beri bizimle olan sadık Stadia oyuncularına minnettarız. Google Store üzerinden yapılan tüm Stadia donanımı satın alma işlemleri ile Stadia Mağazası üzerinden yapılan tüm oyun ve ek içerik satın alma işlemleri için geri ödeme yapacağız. Oyuncular oyun kitaplıklarına erişebilecek ve son oyun oturumlarını tamamlamak için 18 Ocak 2023'e kadar oynayacaklar. Çoğu geri ödemenin 2023 Ocak ortasına kadar tamamlanmasını bekliyoruz. Oyuncular için bu süreç hakkında daha fazla bilgiyi yardım merkezimizde bulabilirsiniz.

Stadia'nın üzerinde çalıştığı temel teknoloji platformu, oyunun ötesinde ve ölçekte kendini kanıtlamıştır. Bu teknoloji için YouTube, Google Play gibi Google'ın diğer bölümlerinde ve artırılmış gerçeklik (AR) çalışmalarımızda açık fırsatlar görüyoruz ve oyunun geleceğini nerede gördüğümüze bağlı olarak bunu sektör ortaklarımıza sunuyoruz. . Oyunlara derinden bağlıyız ve geliştiricilerin, endüstri ortaklarının, bulut müşterilerinin ve yaratıcıların başarılı olmasına yardımcı olacak yeni araçlara, teknolojilere ve platformlara yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Stadia ekibi için, Stadia'yı sıfırdan inşa etmek ve desteklemek, oyuncularımızla aynı oyun tutkusundan güç alıyor. Stadia ekibinin çoğu üyesi bu çalışmayı şirketin diğer bölümlerine tanıtacak. Çığır açan çalışmaları için ekibe çok minnettarız ve Stadia'nın çekirdek akış teknolojisini kullanarak oyun ve diğer endüstrileri etkilemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz."

Google Stadia kapanıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Amazon'un Prime Gaming'e 761 TL oyun vereceği açıklandı!

Amazon’un Prime Gaming’e 761 TL oyun vereceği açıklandı!

Amazon Prime Gaming Ekim 2022 Oyunları Açıklandı!

Amazon Prime Gaming Ekim 2022 Oyunları Açıklandı!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close