in

WTFWTF

Cities Skylines Siyah Ekran Sorunu Çözüldü! 2021

Cities: Skylines Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Cities Skylines siyah ekran sorunu çözümü
Cities Skylines siyah ekran sorunu çözümü

Çıkardığı hatalar ile sürekli gündeme gelen Cities Skylines, oyun severleri üzmeye devam ediyor. Çıktığı günden bu yana “Cities Skylines Siyah Ekran Sorunu, Cities Skylines Türkçe Yama sorunu, Cities Skylines game crashed sorunu” gibi bir çok hata ile karşılaşan oyuncular soluğu arama motorlarında buluyorlar. Bazı oyuncular sorunu çözerken bazıları ise halen sorunun çözümünü aramaktadır.

Bu yazımızda size Cities Skylines siyah ekran sorununun çözümü hakkında detaylı olarak nasıl çözeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Sorunun çözümü hakkında detaylı bilgi vereceğim ama unutmamanız gereken bir konu var ki yazıdakileri doğru bir şekilde uygulasanız bile bazen sorun bambaşka çıkabiliyor. Bunun için yapmanız gereken yazıyı oylayıp yorum bırakmak Değişik Adam.com‘un site bildirimlerini açarak sizin yorumunuza cevap yazdığımızda size bildiri gelmesini sağlayabilirsiniz.

Cities Skylines siyah ekran sorunu
Cities Skylines siyah ekran sorunu

Cities Skylines Oyunu Nedir?

Cities Skylines oyunu bir şehir kurma ve yönetme oyunudur. Zamanında “Electronic Arts (EA)” şirketinin “SimCity” oyununu zamanında istedikleri satış rakamlarına ulaşamayınca oyunu zamanla geliştirmeyi bıraktılar. Bunu gören Colossal Order şirketi çok fazla benzerliği olan “Cities Skylines” oyununu yapmaya başladılar.

Colossal Order şirketi oyundaki ışığın farkında olacak ki bugünün en popüler simülasyon oyunlarından biri haline gelecek olan “Cities Skylines” adlı oyun ile karşımıza geldi.
Cities Skylines oyununun beklenmedik satış rakamlarında sonra “Electronic Arts (EA)” şirketinin de şaşırdığını ve büyük bir hata yaptıklarını ve “SimCity” oyununun geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini anlamış olsalar gerek.

Cities Skylines Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Gelelim “Cities Skylines siyah ekran sorunu nasıl çözülür?” sorusunun cevabına. Öncelikle 2017 yılında paylaştığım Youtube videom, arama motorlarına yazdığınızda ilk sıralarda çıkar. İsterseniz videoya bir göz atıp (Cities Skylines Siyah Ekran Çözüm Videosu) buraya geri dönebilirsiniz. Videoda anlattıklarımın aksine detaylar aşağıda vereceğim sıralamada gösteriliyor;

1-Kendinize sormanız gereken soru oyun korsan mı? Orjinal mı?;
Eğer cevabınız korsan ise oyunun sürümü en güncel sürüm değil ise bazı sorunlar çıkabilmektedir. Orjinal oyunu Steam, Epic Games gibi dijital oyun platformlarından edinebilirsiniz. Korsan oyunu nerden indirdiğinize ve sürüm güncelliğine bağlıdır.

2-Oyuna Türkçe yama yapıldı mı?
Türkçe yamalarda çoğu zaman sürüm ve DLC uyuşmazlığı bulunmaktadır. oyuna bir defa uyguladığınızda ve siyah ekran sorunu alırsanız bunun geri dönüşü için oyunu kaldırıp yeniden yüklemek çözmüyor maalesef. Yapacağınız işlem şu şekilde; Oyunu Tamamen kaldırmak. Sonrasında Oyunun kurulu olduğu dizine gidip herhangi bir dosya kalıntısı var mı diye kontrol etmek. (Örneğin: C:\Program Files (x86)\Colossal Order veya Cities Skylinesyazar) Eğer var ise hepsini silmek.

Windows ve R tuşuna aynı anda basıp çalıştır penceresini açtıktan sonra (%appdata%) parantez içindekini oraya yapıştırıp. Tamam’a basıyorsunuz. Açılan Roaming sayfasında aynı şekilde Colossal Order veya Cities Skylines yazan ne varsa siliyoruz. Sonra pencereyi kapatmadan yukarda yer alan Giriş yazısının altındaki yukarı ok işaretine bir kere basıyoruz ve açılan sayfadaki üç klasörü tekrar kontrol ederek içlerindeki Colossal Order veya Cities Skylines dosyalarını siliyoruz. Son olarak Belgelerim klasörünü kontrol ettikten sonra, bilgisayarımızı yeniden başlatıp oyunu tekrar kuruyoruz.

Herhangi bir yama yapmadan oyunu bir kere açıyoruz. Eğer 15 dk boyunca Cities Skylines siyah ekran ekranda kalırsa yazımızdaki diğer yöntemleri deniyoruz ama sorun çözülür ise Youtube’daki videomuzu izleyip doğru Türkçe yamayı kurup oyunu açıyoruz. Son olarak Bu yazıyı Beğeniyoruz 😀

3-Bilgisayarımız Güncel mi?
Oyunun kurulumu bitti ama oynayamıyoruz. O zaman oyunu 2. maddede anlattığım şekilde kaldırıyoruz. Sonra Driver’larımızı güncelliyoruz. Oyunlar için Gerekli Yazılımları indirip kuruyoruz ve 2.maddede anlattığım gibi oyunu kuruyoruz. Driver’lar ve oyun yazılımları için oyunun dosyaları içinde var ise “Redist” klasöründekileri kuruyoruz. Yok ise (DirectX Web setup, vcredist_x64, vcredist_x86) programlarını Google üzerinden aratıp indiriyoruz ve kuruyoruz. Son olarak Driver güncellemek için önerebileceğim “Driver Booster” programını kullanabilirsiniz.

4- Oyun Dosyaları Bozuk mu?
Oyunu indirdiğin platformdan oyun dosyalarının doğruluğunu kontrol ettirin eğer yine de şüpheniz var ise tekrar indirin oyunu.

5-Bilgisayarınız Bu Oyunu Kaldırım mı?
Oyunun “Can you run it?” Sitesinden sizin bilgisayarınız bu oyun için iyi mi diye sorgulatabilirsiniz. Unutmayın ki bu verdiğim web sitesi her zaman doğru olmayabiliyor. Örnek olarak bana GTA5 oyunu oynayamazsın demişti aslında halen diyor ama ben oyunu 2 defa bitirdim orijinal oyunu “Epic Game” dağıttığı sırada aldım ve online şekilde halen oynayabiliyorum. 😀

Son olarak size önerebileceğim bunlar. Farklı hatalar alıyor iseniz Yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Olabildiğince hızlıca cevap vermeye çalışacağım.

Bu Konu İlginizi Çekti ise Bakınız: İstanbul Bir Sahne Projesi Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir?
Veya Bu Konuya Bakabilirsiniz: Yemek Sepeti Siber Saldırıya Uğradı! Kişisel Bilgiler Çalındı!!
Film Sitemizi Gördünüz Mü?
Değişik Adam Film – Türkiye’nin İlk YouTube Film Platformu
Mert Özdemir

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 Comments

Loading…

0
İstanbul Bir Sahne

İstanbul Bir Sahne Projesi Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Bisiklet Metro Saatleri

Bisiklet Metro Ve Metrobüs Saatleri 2021