in , ,

Covid-19’a Karşı İğnesiz Aşı Nasıl Olunur?

Kanada’da bir üniversite olan McMaster Ünivertesi tarafından ve bir biyoteknoloji şirketi ile ortak çalışmaya giren üniversite, Covid-19’a karşı iğnesiz aşı nasıl olunur?

Covid-19’a Karşı İğnesiz Aşı Nasıl Olunur?

Covid-19’a Karşı İğnesiz Aşı Nasıl Olunur?-Tüm insanlığın ortak sorunu olan Covid-19 için Geçtiğimiz yılda aşısı üzerinden çalışmalara başlandı. Bu aşı ve hastalık için bir sürü spekilasyonlar çıksa da bu sorunu çözmek zorunda olduğumuz gerçeğini değişmeyen bir gerçek. Binlerce insanın hayatını kaybettiği bir hastalıktan bahsederken Hayatını kaybeden insanlar için Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Covid-19 daha fazla hayata mal olmadan aşısı geliştirildi ve kullanıma sunuldu.

#Bir dönem bitti yenisi başladı…

Aşı geliştirmelerinden sonra geriye kalan insanlara aşıyı ulaştırarak insanlığın başına bela olan Covid-19’u tamamen yenerek insanların hayatlarını kurtarmak. Tabi bu pek kolay bir işlem değil! Ülkeler Aşı sırasına girerek aşı deneyleri olumlu sonuçlanan şirketlerden aşı siparişi vermeye başladı. Bu olaylardan Ne kadar şirketler çok büyük gelirler kazansa da insanlık için bir felaket niteliğinde bir olay olmuştur. Bunun bilincinde olarak aşı olmaya davet eden devlet liderleri ve ünlü isimler aşı olarak aşıyı güvenli göstermeyi başarmışlardır.

Ayrıca Bakınız…

İnsanlar Covid-19 aşısı oluyorlar mı?

İnsanları ne kadar aşıya yönlendirmeye çalışılırsa da, halen aşıya güvenmeyen, hatta Covid-19’a inanmayan büyük bir kesim bulunmaktadır. Bu insanların yanında, ne kadar önemli olursa olsun iğne korkusu ve aşı korkusu yüzünden aşı olmayı istemeyen yine büyük bir kesim bulunmaktadır. Bu kesimin farkında olan bilim insanları güven konusunu Devlet büyüklerine bırakarak işin diğer tarafı olan korku boyutunu ortadan kaldırmak için çalışmaya başlamışlardır.

Covid-19'a Karşı İğnesiz Aşı Nasıl Olunur?

Covid-19’a Karşı İğnesiz Aşı Nasıl Olunur?

Kanada’da bir üniversite olan McMaster Ünivertesi tarafından ve bir biyoteknoloji şirketi ile ortak çalışmaya giren üniversite, Covid-19’a karşı iğnesiz aşı nasıl olunur? sorusuna cevap bulmak için yola çıkmıştır. McMaster üniversitesi kimya ve kimyasal biyoloji bölümünden Prof. Alex Adronov ve ekibi tarafından Covid-19 aşısı üzerinden çalışılarak ağızda eriyen aşı bantları üzerinde çalışmalar yürütülmeye başlandı. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin olumlu yönde seyrettiğini duyuran Adronov ve ekibi, çalışmalarına hız kesmeden devam edecekleri açıkladılar. Çıkış tarihi tam belli olmamakla beraber, İnsanlı deneylerden sonra olması bekleniyor.

What do you think?

258 Points
Upvote Downvote

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Loading…

0
İstanbul Kartlar Ve Özellikleri 1994-2021

İstanbul Kartlar Ve Özellikleri 1994-2021

-İş İlanı- Yazı Yazarak Para Kazanmak