in , ,

Dying Light 2 Ertelendi mi?

Dying Light 2 Neden Ertelendi?

Dying-Light-2-Ertelendi-mi

Dying Light 2 Ertelendi mi?

2021’in merakla beklenen oyunlarından olan Dying Light 2’den kötü bir haber geldi. Yayıncı Techland Publishing’e göre Dying Light 2 ertelendi. İlk halkası ile kendine has bir hayran kitlesi yaratan oyunun ikincisinin 7 Aralık 2021’de yayınlanması planlanıyordu.

Dying Light 2 Ertelendi

Çıkış tarihi 7 Aralık 2021 olan Dying Light 2’nin, yayıncı tarafından yapılan açıklama ile ertelendiği bilgisi geldi. Buna göre oyunun yeni tarihi 4 Şubat 2022 olarak güncellendi. Bu tarihte oyun; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC sürümlerinde çıkış yapacak.

Dying Light 2 Ertelendi
Ayrıca Bakınız…

Dying Light 2 Neden Ertelendi?

Yayıncı tarafından yapılan açıklamaya göre, oyundaki optimizasyon süreci uzadığı için erteleme kararı alındı. Zira yayıncı tarafından daha önceki açıklamalarda oyunun en büyük ve en iddialı proje olacağı söylenmişti. Buna göre yeniden ertelenmesi de söz konusu olabilecek oyunun tekrar ertelenip ertelenmeyeceği hakkında kesin bir bilgi yok. Şu durumda oyunun resmi yayınlanma tarihi 4 Şubat 2022 olarak görülüyor.

Yayıncıdan gelen diğer bilgilerde ise oyunun tamamlandığı yer alıyor. Buna göre oyun hazır ve test aşamasında. Son zamanlarda iddialı projelerde yaşanan optimizasyon sorunlarından çekinen yayıncı firma, işini sağlama almak istiyor. Bu nedenle oyunun erkenden erişme açılması yerine tamamen hazır bir şekilde platformlara sürülmesini hedefliyor. Şirket tarafından gelen diğer bir açıklama ise, oyunun cilalamak amacıyla ertelendiği bilgisidir.

dying-light-2-ertelendi

Dying Light Konusu Nedir?

Dying Light, açık dünyada geçen bir aksiyon hayatta kalma oyunudur. Oyunun konusu, kıyamet sonrası bir dünyada geçmektedir. Bu dünyada eş peşinde koşan zombilerden kurtulmak ve hayatta kalmak hiç kolay değil. Çünkü hayatta kalmak için erzak aramanız, silah üretmeniz ve ordularla çarpışmanız gerekmektedir. Gizemli bir virüs salgını ile mahvolan bir şehri keşfettiğimiz oyunda, pek çok seçenek de yer almaktadır.

Dying Light 2 ertelendi bilgisi, pek çok oyuncu tarafından ise normal karşılanmaktadır. Zira günümüzde yayınlanan pek çok iddialı proje, optimizasyon sorunları nedeniyle oyunculara zorluk çıkarmaktadır. Bu durumda oyuncuların ve yayıncının endişesi ortak görünüyor. Sonuç olarak oyun, yaklaşık 2 ay kadar ertelenmiş durumda.

What do you think?

113 Points
Upvote Downvote

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
sizdirilan-iphone-14-ailesi

IPhone 14 Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Aşk 101 Yeni Sezon

Aşk 101 Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?