in

E-Sim Türkiye’ye Geldi Mi? Ne Zaman Gelecek? Hangi Operatörler Geçti?

e-sim türkiye'ye geldi mi

E-Sim Türkiye’ye Geldi Mi? Ne Zaman Gelecek? Hangi Operatörler Geçti?

E-sim konusu uzun zamandır gündem olan bir teknoloji. Kullanıcılar e-sim destekleyen telefonlar almaya devam ederken, her geçen gün yeni bir kullanıcı sanal kart hakkında Türkiye’ye geldi mi? Ne zaman gelecek? E-sim Türkiye’ye geldi mi? Benim operatörüm destekliyor mu? sorularını sormaya başladılar. E-sim yani sanal kart hakkında operatörlerden ses seda çıkmasa da bu konuya kayıtsız kalamadılar.

e-sim-ne-zaman-gelecek

Geçtiğimiz günlerde yeni yıla geçmeden Vodafone sanal kart desteği vermeye başladı. Bunu duyan kullanıcılar Vodafone bayilerine giderek sanal kart geçmek istediklerini belirttiler. Vodafone’dan sanal karta geçmek isteyen kullanıcılarından 30-35 TL civarı bir ücret talep ettikten sonra bir QR kod ve pin-puk yazılı kart veriliyor. Kullanıcılardan gelen dönüşlere istinaden;
Sanal karta geçen kullanıcıların fiziksel kartı iptal olup, tekrar fiziksel karta geçmek için yine bir ücret ödeyerek fiziksel kart almaları gerekiyor ve son olarak sanal kart olarak verilmiş QR kod sadece Tek seferlik kullanım sunuyor. Yani telefon değişikliğinde tekrar bayiye para ödemeniz gerekiyor.

e-sim türkiye'ye geldi mi

E-Sim Türkiye’ye Geldi Mi? Sorusuna İstinaden Araştırmalarımızda 5 Aralık itibari ile Turkcell’in de sanal kart satışlarına başladığını öğrendik. Sistemin Vodafone ile benzer şekilde ilerlediğini düşünüyoruz. Kullanıcılardan daha tam bir geri dönüş alınmadığı için size daha fazla detay iletemiyoruz.

Farklı operatörlerin bu konu hakkındaki görüşlerini ve nasıl bir yol izleyecekleri hakkında detaylı bilgiyi zamanla öğreneceğiz. Şuan bildiğimiz bir şey varsa çoğu teknolojik gelişme gibi bu e-sim sisteminin de hem geç gelip hem de kullanıcıyı maddi konuda zarara sokacağı düşüncesindeyiz.
İlginizi çekiyorsa Epic Games’in sınırlı süre için 270TL değerindeki ücretsiz oyununa buradan inceleyebilirsiniz.

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 Comments

Loading…

0

7/24 EFT Bankalar Arası Ne Zaman Başladı?