Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Google Stadia için yolun sonu! Kapanıyor mu?

Google Stadia için yolun sonu!  Kapanıyor mu?

Google’ın 2019’da duyurduğu bulut oyun hizmeti Stadia kapanıyor mu? Şirket üzerindeki baskıdan kurtulabilecek mi?

oyunKonsolların ve bilgisayarların destekçileri uzun zamandır bölünmüş durumda. Ama şimdi üçüncü bir seçenek var. AAA kalitesinde oyunları tüm cihazlarda rahatça oynamak için özel konsollara ihtiyacımız yok. Bunun yerine bulut oyun hizmetlerini kullanabiliriz. Ancak Google'ın en popüler hizmetlerinden biri olan Stadia hizmeti beklenmedik bir şekilde çalışmayı durdurabilir.

Google Stadia kapanıyor mu? Peki ya kullanıcılar?

Google'ın Stadia bulut oyun hizmeti, bugün ortaya çıkan sızıntılara göre kapanıyor olabilir. Hatta bu yıl içinde geleceği iddia edilen şirketten yapılan resmi bir açıklama ile geçici bir askıya alma yönünde bir hamle yapıldığını görebiliyoruz.

Google Stadia

Bu kararın en büyük nedeni, kullanıcıdan beklenen ilgiyi yaratmamış olmasıdır. Bu hizmet ilk ortaya çıktığında büyük bir sansasyon yarattı. Aslında, deneyimi isteyen on binlerce kişi aboneliklerini ilk günden satın aldı.


Google, kullanıcıları uyardı: Bu programları kaldırın!

Google, kullanıcıları uyardı: Bu programları kaldırın!

Google kötü amaçlı yazılımları tespit etmeye devam ediyor. Son olarak, şirket birçok programı kötü amaçlı olarak işaretledi. İşte buradalar!

Ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen şirket beklenen seviyeye ulaşamadı. Tabii ki, NVIDIA'nın GeForce Now'ı gibi güçlü rakip platformların varlığı da bir rol oynadı. Çünkü çok büyük olmayan bir pastanın büyük bir parçası kaybolduğunda, kalan kısım bakım ve geliştirme maliyetlerini karşılamayabilir.

Bu durumda hizmet 3 yıl içinde kendini amorti edememişse şirket yönetimine daha fazla para harcamaması yönünde baskı yapılmış olabilir. Çünkü böyle durumlarda yönetim kurulu ne derse o oluyor. Örneğin Steve Jobs benzer bir durum nedeniyle bir süre Apple'dan ayrılmak zorunda kaldı, ancak işler yolunda gitmeyince geri getirildi.

Tabii birkaç gün önce Stadia'nın satılabileceğine dair söylentiler vardı. Ancak içeriden edinilen bilgilere göre Google'ın bunu satmaya niyeti yok. Bunun yerine, piyasa biraz toparlanana kadar işini arka planda tutarak ikinci bir çıkış yapmayı planlıyor. Ancak, bu yıl bitmeden fikrini değiştirebilir.

Platform kapanmayı planlıyorsa tüm abonelerine 1-2 ay önceden haber vermelidir. Yani sızıntıyı resmi hale getirmek için kapanacağı günü beklemek zorunda değiliz. Çünkü çok daha erken açıklanacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Monster Notebook'un kurucusundan yerel oyun stüdyosu!

Monster Notebook’un kurucusundan yerel oyun stüdyosu!

Düşük sistem gereksinimlerine sahip oyunlar!

Düşük sistem gereksinimlerine sahip oyunlar!

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close