Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Kendi oyun konsolunuzu yapın! Ahududu Pi El Kitabı

Kendi oyun konsolunuzu yapın! Ahududu Pi El Kitabı

Raspberry Pi ile retro bir oyun konsolu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte izlemeniz gereken adımlar.

Retro Oyunlara ve oyun konsollarına ilgi her geçen gün artıyor. Bu nedenle birçok marka klasikleşmiş ürünlerinin modern teknolojiye uygun versiyonlarını piyasaya sürüyor. Ancak bu ürünler ya piyasada nadiren bulunur ya da yüksek fiyatları nedeniyle ucuzdur. şu anda Ahududu Pi girer En basit haliyle küçücük bir bilgisayar olarak tanımlanabilir. Ahududu PiKullanılabilir olması ve geliştirilmeye açık olması nedeniyle birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu kartı kullanarak evinizdeki cihazlarınızı akıllıca kullanabilir, kendi sunucunuzu kurabilir ve hatta Ahududu Pi Onun yardımıyla retro bir oyun konsolu bile yapabilirsiniz.

Raspberry Pi ile retro oyun konsolu nasıl yapılır?

Ahududu Pi Vakfı Firmanın tasarladığı bu minyatür bilgisayar birkaç yılda bir güncelleniyor ve güncelleniyor. Son olarak, 4K videodan gigabit internete kadar destekler. Ahududu Pi 4 oldu Pi 4Broadcom BCM2711, dört çekirdekli Cortex-A72 (ARM v8) 64 bit 1,5 GHz işlemciye sahiptir ve modele bağlı olarak 8 GB'a kadar RAM'i destekler. Bu nedenle modern bir bilgisayardan, hatta akıllı telefonlardan önemli ölçüde geri kalsa da retro oyunlar için yeterli olduğu söylenebilir. Peki, Raspberry Pi ile retro bir oyun konsolunu nasıl yaparsınız?

Raspberry Pi retro oyun konsolu

Öncelikle bir Raspberry Pi cihazı ve bir SD kart edinin. SD kartın en az 8 GB kapasiteye sahip olması önerilir.

 1. birinci olarak buraya tıklayarak Raspberry Pi modelinize uygun Retropie yazılımını indirin.
 2. SD kartı bilgisayarınıza bağlayın ve Retropie kurulum dosyasını bir disk imaj programı kullanarak SD karta yazın.
 3. SD kartı Raspberry Pi cihazınıza takın ve cihazı kurulu olduğu klavye, fare ve monitöre bağlayın.
 4. Raspberry Pi'yi açın ve Retropie kurulum sihirbazını çalıştırın. Bu sihirbaz size bazı Retropie ayarlarında yol gösterecektir.
 5. Retropie kurulumu tamamlandıktan sonra oyunların ROM'larını indirin ve cihazınıza kopyalayın. ROM'u, USB çubuğu gibi bir depolama aygıtı kullanarak cihazınıza aktarabilirsiniz.
 6. oyun ROM'larını cihazınıza kopyaladıktan sonra Retropie tarafından sağlanan Emulationstation uygulamasını kullanarak oyunlarını oynayabileceksiniz.
 7. Oyun oynarken Raspberry Pi'nizin kumandalarını (joystick, buton vb.) kullanarak oyun oynayabilirsiniz. Cihazınızda kumanda yoksa USB üzerinden bağlanabilen bir kumanda satın alıp cihazınıza bağlayabilirsiniz.
 8. Dilerseniz cihazınızı TV'ye bağlayıp orada oyun oynayabilirsiniz. Bu, bir HDMI kablosu ve bir HDMI-USB adaptörü gerektirir.
 9. Retro oyun konsolunuz hazır olduğunda eğlenceli oyunlar oynamaya başlayabilirsiniz!

Raspberry Pi 4 ile tanışın! 4K desteği ortaya çıktı!

Raspberry Pi 4 ile tanışın! 4K desteği ortaya çıktı!

Bu yıl kredi kartı büyüklüğündeki Raspberry Pi mini bilgisayar güncellendi. İşte 4K desteğiyle dikkat çeken cihazın detayları: Raspberry Pi 4 özellikleri ve Raspberry Pi 4 fiyatı

Youtube videosu

SDNShiftdelete.net
Bu arada bu kanların ETA PRIME adlı eski videosuna göz atabilirsiniz.

Raspberry Pi'de hangi oyunlar oynanabilir?

Raspberry Pi üzerinde emülatör üzerinden oynanabilen yüzlerce oyun bulunmaktadır. retropastaAtari 2600, Game Boy Advance ve hatta PlayStation 2 gibi emülatörleri açmanıza izin verir. Bu, oyunları sadece Retropie'de değil, farklı platformlarda da oynayabileceğiniz anlamına gelir. Şirketlerin eski dijital vitrinlerini kapatmaya devam ettiği bir dönemde, Ahududu Pi, öykünücüleri kullanarak bu oyunları kaydetmek için harika bir araç. Ne yazık ki güncel dolar kuru Pi gibi mini bilgisayarların fiyatlarını olumsuz etkilese de fiyat/performans yönelimini henüz kaybetmedi.

Ahududu Pi

Ayrı olarak da satılan bu cihazlar paket halinde satın alınabiliyor ve depolama için microSD kart, kullanım için fare ve adaptör gibi gerekli ekipmanlara sahip olabiliyorsunuz. Cihaz, microSD kart depolama için uygun görünse de harici bir sürücü bağlayarak depolama alanını artırabilirsiniz.

Youtube videosu

SDNShiftdelete.net
Ahududu Pi hakkında daha fazla bilgi edinmek için videomuzu da izleyebilirsiniz:
REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler aksiyon oyunu sınırlı bir süre için ücretsiz!

Popüler aksiyon oyunu sınırlı bir süre için ücretsiz!

Microsoft Activision Blizzard

Microsoft’un açıklaması Sony’yi tarihi anlaşmada kızdırdı!

Back to Top