Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Microsoft’tan beklenen duyuru: Xbox Game Pass yükseltilecek mi?

Microsoft'tan beklenen duyuru: Xbox Game Pass yükseltilecek mi?

Microsoft, Xbox Game Pass’in genişletileceği iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Xbox Game Pass’in fiyatı artacak mı?

Microsoft'un abonelik tabanlı Xbox Game Pass'i, Türkiye dahil birçok ülkede kullanıma sunuldu. Tek abonelik ücreti karşılığında yüzlerce oyuna erişmemizi sağlayan bu hizmetin fiyatının son zamanlarda artacağı iddia ediliyor. Microsoft, bu iddialarla ilgili bir açıklama aldı.

Xbox Game Pass bir destek alacak mı?

Xbox Game Pass, Microsoft tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü. Xbox konsolu, Windows, iOS ve Android cihazınızdan erişebilirsiniz.

Xbox Game Pass bir destek alacak mı?

Xbox Game Pass sağlayıcısı Microsoft, CoD oyun serisinin uzun süredir geliştiricisi olan Activision Blizzard'ı satın almak istiyor. Ancak Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) bunu engelliyor.


916 TL'ye Xbox Game Pass'te oyunlar bedava!

916 TL'ye Xbox Game Pass'te oyunlar bedava!

Xbox Game Pass Mart 2023 Oyunları Açıklandı Microsoft, Dead Space dahil olmak üzere oyun kitaplığına altı yeni oyun ekliyor.

Bunun sebepleri arasında Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasının ardından şirketin oyunlarını Xbox Game Pass kütüphanesine ekleyecek olması yer alıyor. Elbette bu kulağa iyi bir haber gibi gelse de CMA aynı fikirde değil. Rekabet Komisyonu, hizmetteki oyun sayısı arttıkça şirketin Xbox Game Pass fiyatını artırabileceğini söyledi.

Microsoft kısa süre önce bu iddiaya yanıt verdi. Açıklamada, Xbox Game Pass hizmetine yapılacak bir fiyat artışının şirket için olumsuz sonuçlar doğurabileceği ve büyük bir abonelik kaybına neden olabileceği, dolayısıyla herhangi bir artış olmayacağı belirtildi.

Xbox Game Pass bir destek alacak mı?

Şirket, Call Of Duty serisinin Xbox Game Pass'e eklenmesinden hoşlanmayan oyuncular olabileceği için fiyatı artırmanın akıllıca olmadığını, bu nedenle zam yapılırsa bu kullanıcıları da etkileyeceğini sözlerine ekledi. Buna göre Türkiye'de her ay bir bilgisayardan veya konsoldan oynayın 29.99 liraher ikisini de sunan Nihai plan 44,99 TLHizmet etmeye devam edecek.

Microsoft'un açıklaması şöyle:

"Activision ve Microsoft'un entegrasyonu, Microsoft'un bu oyunları (alternatif) bir fiyata alabileceği için çifte marjinalleştirme etkisini ortadan kaldıracaktır."

"Microsoft'un geçmişte Game Pass'e içerik eklerken yaptığı tam olarak buydu.. Game Pass kullanıcılarının fiyata duyarlı olduğu ve Game Pass fiyat artışının CoD'yi sevmeyen veya oynamayanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcıları etkileyeceği göz önüne alındığında, fiyat artışı mantıksız."

"Bu nedenle, herhangi bir fiyat artışı, daha fazla dalgalanmaya yol açacağı için geri tepebilir. Bu ön sonuç, Microsoft'un (Activision-Blizzard) birleşmesi gerekçesine ilişkin değerlendirmesiyle tamamen çelişiyor."

Peki siz bu soru hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Şubat ayında PlayStation için en çok indirilen oyunların listesi açıklandı!

Şubat ayında PlayStation için en çok indirilen oyunların listesi açıklandı!

epic games

Zamlar öncesi büyük fırsat: Epic Games’te indirimler başladı!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close