Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Microsoft’un hayalleri suya düşebilir! Activision soruşturmasında yeni gelişme

Microsoft'un hayalleri suya düşebilir!  Activision soruşturmasında yeni gelişme

FTC’ye yakın kaynaklara göre, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması nedeniyle antitröst davası açılacak.

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması sırasında Federal Ticaret Komisyonu (FTC) bir soruşturma açtı. FTC'ye yakın kaynaklara göre Microsoft, bir antitröst davasıyla karşı karşıya kalacak.

Microsoft, bir antitröst davasıyla karşı karşıya

Microsoft, Call of Duty ve Candy Crush'ın yapımcısı video oyunu devi Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almak istiyor. FTC'nin Başkan Lina Khan yönetimindeki dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin gücünü dizginlemek için yaptığı en büyük hamle olduğu söyleniyor.

Microsoft, bir antitröst davasıyla karşı karşıya

FTC'nin dört komisyon üyesi şikayet hakkında henüz herhangi bir işlem yapmadı. Soruşturmaya aşina olan kişiler, Microsoft CEO'su Satya Nadella ve Activision Başkanı Bobby Kotyk'in açıklamaları da dahil olmak üzere soruşturmadaki ağır topların çoğunun tamamlandığını söyledi.


Netflix bilgisayar oyununa el koydu!

Netflix bilgisayar oyununa el koydu!

Kısa bir süre önce oyun bölümü oluşturan Netflix, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir iş ilanıyla ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi.

FTC'nin birincil endişesi, Activision'ın satın alınmasının Microsoft'a video oyun pazarında haksız bir avantaj sağlayıp sağlamadığıdır. Sony, FTC'ye ve diğer ülkelerdeki düzenleyicilere, Microsoft'un kendi platformlarına özel Call of Duty gibi popüler oyunları yayınlaması halinde Sony'nin önemli bir dezavantaja sahip olacağını söyleyerek anlaşmanın önemli bir rakibi oldu.

Sony, anlaşmanın yalnızca rekabet gücüne zarar vermeyeceğini, aynı zamanda tüketicilere oyunlar ve geliştiricilere onları nerede yayınlayacakları konusunda daha az seçenek bırakacağını vurguladı. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri, "Microsoft, rekabeti kendi lehine manipüle etmek için yeri doldurulamaz içerikleri yüksek fiyatlara satın alarak rekabeti öldüren bir şirkettir." açıklamalarda bulundu.

Microsoft, Call of Duty'i Sony'nin PlayStation'ında tutma sözü verdiğini ve dahası Sony'nin dediği gibi oyunun zorunlu olmadığını defalarca dile getirdi. Ek olarak Microsoft, oyunun şu anda herhangi bir abonelik hizmetinde bulunmadığını ve Xbox hizmetine gelecekte eklenmesinin Sony'ye zarar vermeyeceğini yineler.

Microsoft, Sony'nin Playstation konsolunda Call of Duty sunmaya devam etme sözü verdi ve yakın zamanda Sony'ye önümüzdeki 10 yıl boyunca oyuna erişim izni verdi. Teklif ilk olarak New York Times tarafından bildirildi. Sony'nin teklife nasıl tepki verdiği bilinmiyor.

REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılın en iyi oyunu belli oldu!  (Altın Kumanda Çubuğu 2022)

Yılın en iyi oyunu belli oldu! (Altın Kumanda Çubuğu 2022)

The Witcher 3 için tarihi bir güncelleme geliyor!

The Witcher 3 için tarihi bir güncelleme geliyor!

Back to Top