Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Nvidia’dan iyi haber: DLSS’yi destekleyen oyunların sayısı artıyor!

Nvidia DLSS

Nvidia DLSS teknolojisini destekleyen oyunların sayısı artıyor. Forza Horizon 5 DLSS 3, beş yeni oyun da DLSS 2 desteği alıyor.

Çoğumuzun ekran kartlarıyla tanıdığı Nvidia, yapay zeka (AI) konusundaki uzmanlığıyla da adından söz ettiriyor. Şirket, yapay zeka teknolojisini ürünlerine entegre ederek kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunmayı başarıyor. Bu teknolojilerden biri olan DLSS, donanımınızın genellikle yetersiz kaldığı oyunlarda bile ücretsiz ve çok daha iyi bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Şimdilerde bu teknolojiyi destekleyen üretimlere yenileri ekleniyor. Detaylar burada…

Forza Horizon 5 DLSS 3, beş yeni oyun DLSS 2 desteği alıyor

Çok hızlı benimsenen Nvidia DLSS teknolojisi şu anda piyasada 280'den fazla oyun ve uygulamayı destekliyor. İlk 6 ayda DLSS 2'den 7 kat daha hızlı benimsenen DLSS 3 teknolojisi, şu anda piyasada bulunan 29 oyunun performansını önemli ölçüde artırıyor.

GDC 2023'ten sonra tüm geliştiriciler, AI tabanlı teknolojileri oyunlarına entegre etmek için DLSS 3 ve Nvidia Streamline eklentilerine erişebilecek. Ayrıca Nvidia, gazetecilerin DLSS teknolojisini incelemelerine yardımcı olacak araçlar da geliştiriyor. DLSS performans güncellemeleri alan Forza Horizon 5, Deceive Inc., Tchia, Gripper, Smallland: Survive the Wilds ve Last of Us Part I ile DLSS destekli oyunların sayısı artmaya devam ediyor.


Nvidia ve Google, yapay zeka için güçlerini birleştirdi!

Nvidia ve Google, yapay zeka için güçlerini birleştirdi!

Nvidia ve Google Cloud, yapay zekaya dayalı bulut donanımı geliştirdi. Yeni L4 GPU platformu ne vaat ediyor?

Forza Horizon 5, DLSS 3 performans iyileştirmeleri için hazır!

Forza Horizon 5 oyuncuları, hazır olun! Forza Horizon 5, 8 Kasım 2022 itibarıyla DLSS 2'yi destekliyor ve RTX grafik kartı kullanan oyuncuların %84'ü oyunu DLSS etkinleştirilmiş olarak oynuyor. Bugün kullanıma sunulan yeni bir güncellemeyle, DLSS 3 ve Reflex desteği de Forza Horizon 5'e geliyor. DLSS 3 desteği, GeForce RTX 40 serisi GPU'ların, tüm ayarlar maksimuma çıkarılmış olsa bile oyunun 4K 120 FPS performans eşiğinin üzerinde kalmasını sağlıyor.

DLSS 3, DLSS 2 ve NVIDIA Reflex desteğiyle GeForce RTX oyuncuları, kusursuz bir Forza Horizon 5 deneyiminin, iyileştirilmiş ışın izlemenin ve yapay zeka ile iyileştirilmiş performansın keyfini çıkarabilecekler.

DLSS oyunları listesine beş yeni oyun eklendi.

Hem Unreal hem de Unity için kullanılabilen DLSS 2 eklentileri ve NVIDIA'nın geliştirici web sitesindeki halka açık entegrasyon belgeleriyle, DLSS 2 özelliği oyunlara bir gün gibi kısa bir sürede eklenebilir ve milyonlarca GeForce RTX oyuncusu için birinci sınıf bir deneyim sunar. Entegrasyon kolaylığı ve büyük bir kullanıcı tabanı, geliştiricilerin DLSS 2'yi oyunlarına uygulamasını kolaylaştırarak, AAA oyunlardan tek kişi tarafından geliştirilen bağımsız oyunlara kadar her oyunda DLSS 2'nin hızla benimsenmesini kolaylaştırır.

Son DLSS 2 oyunları şunları içerir:

DLSS çerçeve oluşturma, tüm geliştiriciler tarafından kullanılabilir

DLSS teknolojisinin tek rakibi kendisidir. NVIDIA, geliştiricilerin oyunlarına ve uygulamalarına entegre edebilmeleri için geçen hafta GDC'de DLSS Frame Generation'ı tanıttı. DLSS Çerçeve Üretimi adı verilen bu eklentilerin halka açık sürümü, daha fazla geliştiricinin bu özel kare hızı yükseltme teknolojisini benimsemesine olanak tanıyacak. DLSS Çerçeve Üretimi, süper çözünürlüklü teknolojilerin 3B oyunlara ve uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştıran açık kaynaklı, satıcılar arası bir çerçeve olan NVIDIA Streamline aracılığıyla sağlanır.

DLSS görüntü kalitesi kıyaslamaları, NVIDIA ICAT Video Analitiği Geliştirmeleri ile iyileştirildi

NVIDIA'nın Görüntü Karşılaştırma ve Analiz Aracı (ICAT), ekran görüntüleri ve videolar arasındaki görüntü kalitesini hızlı bir şekilde analiz etmenize yardımcı olur ve herhangi bir Windows PC'de çalışabilir. Bu araç özellikle önemlidir çünkü gazetecilerin görüntü kalitesini analiz ederken uygun parametreleri belirlemesine yardımcı olur. En son güncelleme artık karşılaştırma için HEVC videoyu ve analizi bir video dosyası olarak dışa aktarma özelliğini de destekliyor.

NVIDIA ICAT, kullanıcıların 4 adede kadar ekran görüntüsünü veya videoyu yan yana kaydırmasına ve piksel derinliğinde gözlemler yapmasına olanak tanıyan bir karşılaştırma aracı olarak işlev görür. Karşılaştırmalar mekansal ve zamansal olarak hizalanabilir. Böylece farklılıklar daha kolay keşfedilebilir ve sonuca varmak daha kolay hale gelir.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Kaliteli grafikleri ile sizi memnun edecek mobil oyunlar!

Kaliteli grafikleri ile sizi memnun edecek mobil oyunlar!

Game Plus bir adım geri atıyor: GeForce Now oyun süresi sınırlı olmayacak!

Game Plus bir adım geri atıyor: GeForce Now oyun süresi sınırlı olmayacak!

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close