Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

PlayStation 6 ile ilgili ilk bilgiler geldi! İşte çıkış tarihi

PlayStation 6 ile ilgili ilk bilgiler geldi!  İşte çıkış tarihi

Microsoft’un araştırması bazı ilginç bilgileri ortaya çıkardı. Veriler olası bir PlayStation 6 çıkış tarihini içeriyor.

oyun Dünyanın en büyük isimlerinden biri olan Sony, PlayStation serisi ile birlikte oyun konsolu sektörünün en çok tanınan isimlerinden biri. İki yıl önce PlayStation 5' sunan şirket, Microsoft ile rekabette lider konuma gelecek olan serinin bir sonraki oyuncusuna dikkatini çevirdi.

PlayStation 6, 2028'de sahneye çıkacak

Sony, PlayStation 5 serisi ile çok büyük başarılar elde etti.O kadar ki, ilk çıktığı zamanlarda güçlü satış rakamlarına ulaşan şirket, çip krizinden bir nebze olsun zarar gördü. Şirket, şu anda mevcut olan son oyun konsolunu piyasaya sürdüğünde 7 yıllık bir döngüyü takip edeceğini belirtmişti. Olacak gibi görünüyor.

Bu yılın başlarında Call of Duty gibi ürünleriyle sektöre damgasını vuran Microsoft'un Activision Blizzard'ı. 68.7 milyar dolar Satın alma, oyun dünyasını derinden sarstı. Bu gelişmenin ardından Sony gibi rakip şirketlerin hisselerinde gözle görülür bir düşüş yaşandı. Daha sonra, bu teklif üzerinde bir inceleme başlatıldı. Yapılan incelemeler ışığında PlayStation 6'nın çıkış tarihi de ortaya çıktı.


Sony ve Honda arasında heyecan verici bir PS5 iş birliği!

Sony ve Honda arasında heyecan verici bir PS5 iş birliği!

Sony ve Honda, Tesla'ya meydan okuyor. Her iki şirket de eğlence odaklı elektrikli araçlarına PlayStation 5 kurmayı planlıyor.

69 milyar dolarlık satın almayı kabul edip etmeme konusunda AB'nin rekabet komitesiyle görüşen Microsoft, özellikle Call of Duty oyunu konusunda Sony ile çatıştı. AB ve ABD rekabet enstitüleri; Call of Duty, Warcraft ve Candy Crush gibi çeşitli büyük oyunların geliştiricisi olan Activision-Blizzard'ın Microsoft'a satılmasıyla rekabetin baltalanacağına inanıyor.

Ancak Microsoft bu anlaşmayı mobil oyun sektöründe kullanıyor. Tencent'in Bunu rakip olmak için yaptığını belirtiyor. Soruşturmadan kaçınmak isteyen bir şirket, PlayStation 4 ve PlayStation 5 İlk olarak 10 yıllık Call of Duty yayınlama sözü vermesine rağmen Sony tarafından eleştirildi. Sony, Call of Duty'nin Xbox Game Pass'te 10$'a satılmasının PlayStation'da 70$'a satılmasına eşdeğer olmadığını söyledi.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
kaçırmayın!  Epic Games'ten AAA kalitesinde ücretsiz oyun

kaçırmayın! Epic Games’ten AAA kalitesinde ücretsiz oyun

Yeni Xbox ne zaman çıkacak

Yeni Xbox ne zaman çıkacak?

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close