Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

PlayStation’a özel bu oyunlar asla Xbox’a gelmeyecek

PlayStation'a özel bu oyunlar asla Xbox'a gelmeyecek

Microsoft’un son açıklamasına göre PlayStation için geliştirilen bazı oyunlar hiçbir zaman Xbox platformu için sunulmayacak. Detaylar burada.

Sene başından beri Activision-Blizzard'ı satın almak için uğraşan Microsoft, Sony'ye rakip olmak için yeni bir iddia ortaya attı. Ona göre Sony, PlayStation için özel olarak geliştirilen dört oyunun asla Xbox'ta yayınlanmamasını istedi.

Microsoft: Özel PlayStation oyunları neden Xbox'a gelmiyor?

Microsoft, Activision ile Blizzard arasındaki 69 milyar dolarlık anlaşmaya rakiplerini ikna etmek için yeni bir rapor hazırladı. FTC'ye gönderildi mektupta Şirket, PlayStation tarafından sunulan bazı üçüncü taraf oyunların Xbox'a gelmeyebileceğini iddia etti.

Sony'nin bazı PlayStation oyunları için özel anlaşmalar yaptığını söyleyen Microsoft, rakibinin tüketicileri değil pazar liderliğini korumaya çalıştığını söyledi. kanlı, Final Fantasy 7 Yeniden YapımıFinal Fantasy 16 ve Silent Hill 2 Remake'in Xbox tarafından sunulmayacağını belirtti.


Microsoft'un açıklaması Sony'yi tarihi anlaşmada kızdırdı!

Microsoft'un açıklaması Sony'yi tarihi anlaşmada kızdırdı!

Blizzard'ın satın alma süreciyle ilgili açılan bir davanın ardından Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Sony'ye saldırdı. Detaylar burada...

Microsoft'un mahkeme dosyasına göre, Sony'nin tamamen özel geliştiricilere sahip olmasının yanı sıra üçüncü taraf yayıncılarla çeşitli anlaşmaları var. Xbox'ın bu yayıncıların oyunlarından çıkarılmasını gerektiren sözleşmeler imzaladı.

Sony'nin "rekabeti baltalamak" gerekçesiyle Activision-Blizzard-Microsoft anlaşmasını engellemeye çalıştığı düşünüldüğünde, Microsoft'un iddiası oldukça anlamlı. Microsoft da Görev çağrısı oyunlarının PlayStation için çıkacağından emin oldu.

Yeni Final Fantasy ve Silent Hill oyunlarının Xbox için hiçbir zaman bulunmayacak olması, Sony'nin Microsoft'a yönelik çabalarını alt üst edebilir. Ancak ne oyun geliştiricilerinin ne de Sony'nin herhangi bir açıklama yapmadığını hatırlatırız.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GeForce Now Türkiye daha pahalı hale geldi!

GeForce Now Türkiye daha pahalı hale geldi!

Tomb Raider hayranları üzgün!  İki maç ertelendi

Tomb Raider hayranları üzgün! İki maç ertelendi

Back to Top