Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Sony’nin engelli kumandası: Project Leonardo!

Sony'nin engelli kumandası: Project Leonardo!

Sony, CES 2023 sergisinin bir parçası olarak hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler için özel olarak tasarlanmış Project Leonardo denetleyicisini tanıttı.

Sony üretir PlayStation 52020 yılında piyasaya sürüldü. Öyle ki ilk çıktığı andan itibaren dikkatleri üzerine toplayan konsol için pek çok kontrolcü tasarlandı. Şimdi de Sony, engelli PlayStation 5 oyuncuları için Project Leonardo adlı yeni kontrol cihazını tanıttı.

Engelliler için kontrolör: Project Leonardo

Teknoloji şirketlerinin öne çıktığı CES 2023 tüm hızıyla devam ediyor. Tüketici fuarına katılan firmalar arasında Sony de yer aldı. Şirket, PlayStation 5 envanter sorunlarının sona erdiğini ve geçmişten günümüze toplam satışların bittiğini açıkladı.

Youtube videosu

SDNShiftdelete.net

Sony'nin yeni projesi "Leonardo". PlayStation 5 denetleyici tarafından sunulur. Öyle ki engelli oyuncular -sınırlı kontrole sahip insanlar– kar amacı gütmeyen kuruluşlar AbleGamers, SpecialEffect ve Stack Up da bu özel tasarımlı cihaza katkıda bulunmuştur.


Asus'tan konsol yarışında Xbox desteği!  Yeni bir denetleyici duyuruldu

Asus'tan konsol yarışında Xbox desteği! Yeni bir denetleyici duyuruldu

Asus Rog Raikiri Pro, CES 2023 etkinliğinde duyurulmuştu.Fiyatı ve çıkış tarihi bilinmeyen kontrolcünün özellikleri dikkat çekiyor.

Standart kumandalara göre farklı bir tasarıma sahip olan kumanda, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Leonardo projesi, yüksek bireyselliğe sahip. Öyle ki dört anahtarı anahtarlık ve aksesuar takmak için kullanabilirsiniz. 3,5 mm AUX bağlantı noktası mevcut. Ayrıca analog çubukların kontrolöre olan mesafesinin ayarlanabileceğini de belirtelim.

Leonardo projesi

Denetleyici tasarımcısı Yani MorimotoKonuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ekibimiz, etkili denetleyici kullanımının temel zorluklarını çözmeye yardımcı olacak yaklaşımlar arayan erişilebilirlik uzmanlarıyla bir düzineden fazla tasarımı test etti. Sonunda, neredeyse serbest biçimli sol/sağ başparmak hareketine izin veren, tutma ihtiyacı olmadan kullanılabilen ve çok esnek düğme ve tutma kapağı değiştirme özelliğine sahip bir "bölünmüş denetleyici" tasarımında karar kıldık. Kontrolör, benzersiz bir estetik yaratmak için özel özellikler için aksesuar kombinasyonlarını da esnek bir şekilde kabul edebilir.”

Project Leonardo'nun çıkış tarihi ve fiyatı hala bilinmiyor. Ancak daha detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Hareket kabiliyeti kısıtlı oyuncular için Microsoft'tan Uyarlanabilir Xbox denetleyicisi 99$ fiyat etiketine sahip olan bu cihaz, Project Leonardo ile rekabet edecek.

Peki Leonardo Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Epic Games iki oyunu ücretsiz yaptı!

Epic Games iki oyunu ücretsiz yaptı!

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077’nin 11 milyon dolarlık davası sonuçlandı!

Back to Top