in , , ,

Xiaomi Akıllı Gözlüğü Konsepti Tanıtıldı! 2021

xiaomi-akilli-gozlugu-tanitildi

Xiaomi Akıllı Gözlüğü Konsepti Tanıtıldı!

Akıllı giyilebilir cihazlar, günümüzün en popüler teknolojik ürünleri arasında yer alıyor. Bu cihazlardan birisi de Xiaomi akıllı gözlüğü olarak göze çarpıyor. Yeni konsept tanıtımı sonrasında detayları kesinleşen Xiaomi gözlüğü hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Gözlüğü Özellikleri

51 gram ağırlığına sahip gözlük, pek çok akıllı işlevi yerine getirebiliyor. MicroLED optik frekans yönlendirici görüntüleme teknolojisi ile üretilen gözlük, sensörleri ve görüntüleme sistemini tek bir çatı altında buluşturuyor. Bu sayede gözlüğün uzun süreli kullanıma uygun bir tasarıma sahip olduğu iddia ediliyor.

MicroLED piksellere sahip olan gözlük, daha parlak ve daha koyu siyah renge sahip. Böylece kullanım ömrü uzayan gözlük, kolay bir entegrasyon imkanına da sahip. Xiaomi akıllı gözlüğü bu özellikleri sayesinde hem kompakt hem de üst düzey bir tasarıma sahip.

xiaomi-akilli-gozluk-fiyat

Xiaomi Akıllı Gözlüğü Nasıl Entegre Ediliyor?

Cihaz, akıllı telefonlarla birlikte kullanılabiliyor. Bu sayede:

  • Kilit bilgi bildirimi,
  • Telefon araması,
  • Navigasyon ve
  • Çeviri gibi pek çok özellik bir arada kullanılabiliyor.

Gözlük içerisinde yer alan yerleşik çift hüzmeli mikrofon ve hoparlör, telefon aramaları için de imkân sağlıyor. Ek olarak görüşü engellemeyecek şekilde (saydam) acil bilgiler, önemli mesajlar ve ev alarmları gibi bilgileri de hızlı bir biçimde sunuyor.

Xiaomi Akıllı Gözlüğü tanıtılıldı
Ayrıca Bakınız…

Xiaomi Akıllı Gözlüğü ile Gelen Navigasyon Özelliği

Cihazda yer alan navigasyon özelliği, akıllı telefonlarla eş zamanlı olarak kullanılabiliyor. Bu özelliği sayesinde telefonda yer alan bir yol tarifi, cihaz tarafından kullanıcıya sunuluyor. Gerçek zamanlı haritayı gözler önüne seren telefon, kullanıcının da gözünü yoldan ayırmasını engelliyor. Bu sayede güvenli bir sürüş deneyimi de sağlıyor.

Cihaz aynı zamanda fotoğraf çekebiliyor, metinleri çevirebiliyor ve video çekerken gösterge ışığı özelliği sayesinde bilgi veriyor. Cihazın içerisinde yer alan 4 çekirdekli ARM işlemci, Android işletim sistemi ile birlikte çalışıyor. Tüm bunlara rağmen sadece 51 gram ağırlığında olan Xiaomi akıllı gözlüğü şimdiden pek çok kullanıcı tarafından tam not almış durumda.

Bu gibi giyilebilir akıllı cihazlar, teknolojinin de nereye doğru evrildiğini bizlere en net biçimde göstermektedir.

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

musilaj-geri-donuyor-degisik-adam

Marmara Denizi’ndeki Müsilaj Son Durum

The Matrix 4 Türkçe

The Matrix 4 Türkçe Ne Zaman Yayınlanacak?