in ,

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ortaokullarda alan seçimine sert eleştiri: Sayısal, eşdeğer, sözel ayrımı kaldırıldı mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ortaokullarda alan seçimine sert eleştiri: Sayısal, eşdeğer, sözel ayrımı kaldırıldı mı?
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencilerin fakültelere bölündüğü sistemden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özer, “Herkes matematik bilmeli” diyerek insanları yanılttı.

Biliyorsunuz ki ülkemizdeki eğitim sistemine göre; Anadolu ortaokullarında öğrenciler sayısal, eşit ağırlıklı, sözlü ve yabancı diller gibi bölümlere ayrılmaktadır. Bir öğrenci matematikte daha başarılıysa ve tıp veya eczacılık gibi kariyerleri düşünüyorsa, matematik fakültesine girer ve ağırlıklı olarak matematik, fizik ve kimya dersleri alır. Böylece, öğrenciler yeteneklerine uygun ve bir eğitim alır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu eğitim sisteminden endişe duyuyor. çekişmeli açıklamalar yaptı. Öğrencilerin fakültelere bölünmesine ilişkin Halk Eğitim Bakanı’nın görüşleri, – Daire seçimleri başladı mı? Bu da beraberinde soruları getirdi. Milli Eğitim Bakanı Özer’in açıklamasını ve sosyal ağların tepkisini sizler için derledik.

“Bu ayrımı yapan en kötüsünü yaptı”

Eğitim Bakanı

Bir grup gazeteciyle birlikte gelen Bakan Özer, bir konuşma yaptı. “Matematikte öğrenme yaklaşımını değiştireceğiz. Bu ülkede kim sayısal, sözlü, eşit ağırlıkta ayrımcılık yaptıysa en kötüsünü yaptı. Herkes matematik bilmeli. Yöntemi değiştireceğiz, onları kabuslarından çıkaracağız ve hayata, sevgiyle yani öğrendiklerine uyum sağlamaya zorlayacağız. sözlerini verdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, öğrencilerin fakültelere ayrıldığı bu sistemin önümüzdeki günlerde değişebileceğini öne sürdü. Bu sistem değişirse, “her öğrencinin her derste başarılı olduğu” bir sistem gelip gelmediğini göreceğiz, ancak şimdiye kadar sistem değişmiyor gibi görünüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in memnuniyetsizliğini dile getirdiği bu sistemle ilgili bir değişiklik yapıp yapmayacağını bekleyip göreceğiz. Duyurunun ardından sosyal medya kullanıcılarının da kafası karışmış görünüyor.

İşte Twitter’da paylaştıklarımız:

Ve sizden bazı yorumlar:

twitter web teknolojisi

twitter öğrenme sistemi

twitter webtekno tweet

Twitter Milli Eğitim Bakanı

twitter web teknolojisi

twitter web teknolojisi

bakanın tweeti

bakanın tweeti

bakanın tweeti

bakanın açıklamasına cevap

Bakanın tweetine tepki

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Temmuz'da GeForce Now'da 13 yeni oyun çıkacak

Temmuz’da GeForce Now’da 13 yeni oyun çıkacak

Assassin's Creed ve Far Cry için şok edici çözüm!  iptal edildi

Assassin’s Creed ve Far Cry için şok edici çözüm! iptal edildi