in ,

Resmi Gazete’de yayınlanan lise öğrencileri için yeni çözüm

Resmi Gazete'de yayınlanan lise öğrencileri için yeni çözüm
Devamsızlık nedeniyle ortaokula gidemeyenler için önemli bir karar Resmi Gazete’de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Alınan kararlar hem örgün hem de uzaktan eğitimi ilgilendirmektedir.

2020 verilerine göre 5 milyon Aşkınla ilgili yeni bir karar, lise öğrencisi, bu sabah. resmi gazetede Yayınlandı. Özellikle pandemi süreci sırasında ve sonrasında öğrencilerin yaşadığı manevi ve fiziksel olarak Zorluklara ek olarak, yüz yüze öğrenmeye uyum süreci, birçok öğrencinin dersleri çok fazla kaçırmasına neden oldu. Ayrıca yarı zamanlı öğrenciler istedikleri zaman açık liselere veya meslek okullarına kayıt yaptıramıyorlardı. Şimdi bu durum değişti.

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, yıl içinde devamsızlık hakkını tamamlayan ve dersinin iyi olmadığı konusunda emin olan öğrenciler yılda iki kez kabul edilecek. lise açmak ve Profesyonel okul kayıt dönemlerini beklemeye gerek yok. Öğrenciler istedikleri zaman kayıt olabilir ve eğitimlerine devam edebilirler.

Devamsızlık yapmayan öğrenciler yılsonunu beklemek zorunda değildir.

lisede okuldan kaçma

Eğitim Bakanlığı Liselerde yapılan yeni düzenlemeye göre, liselerde devamsızlık yapan öğrencilerin okul dışında kalmaları gerekmeyecek. Sınıf geçemeyen öğrenciler, kayıt/yıl sonu dönemini beklemeden mesleki eğitim merkezlerine geçiş yapabileceklerdir.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre, devamsızlıktan Sınıfta kalarak derslere devam hakkını kaybeden öğrenciler, yeni yılı beklemeden mesleki eğitim merkezlerine kayıt yaptırabilecek ve istedikleri alanda mezun olduktan sonra diploma alabileceklerdir. da bu hakkını kullanabilir.

Mesleki eğitim merkezine yatay geçiş yapanlar, geldikleri okula geri dönebilecekler.

lise

Elbette eğitim hakkı olanlar, yeniden okumak uygun olacak. Eğitime hak kazanamayanlar, açık öğretim lisesi, açık meslek lisesi, açık öğretim İmam Hatip lisesi veya mesleki eğitim merkezine kayıt yaptırabilecekler.

Ayrıca o eğitim-öğretim yılı içinde bir defaya mahsus olmak üzere bir mesleki eğitim merkezine yatay geçiş yapan öğrenciler. okullarına geri dönebilmek için da izin verildi.

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Xbox Game Pass Temmuz 2022 Oyunları Açıklandı!

Xbox Game Pass Temmuz 2022 Oyunları Açıklandı!

Epic Games Store'da 2022 Yaz İndirimi başlıyor

Epic Games Store’da 2022 Yaz İndirimi başlıyor