in ,

Apple CEO’su öğrenmeniz gereken en önemli dili belirtiyor (hayır, İngilizce veya Çince değil…)

Apple CEO'su öğrenmeniz gereken en önemli dili belirtiyor (hayır, İngilizce veya Çince değil...)
Apple’ın CEO’su olarak görevine devam eden Tim Cook, kodlama eğitiminin ilkokullara kadar uzanması gerektiğine inandığını belirterek, öğrenilmesi gereken en önemli dilin programlama dili olduğunu söyledi.

Belirli bir alanda lider kişiler genellikle toplumda kanaat önderleridir. Fikirlerini çeşitli alanlarda dile getirerek insanlarla paylaşabilirler. Bu insanlardan biri Elma Tim Cook’ta CEO.

Son zamanlarda Avrupa’da çeşitli etkinliklere katılım HAZIRLAMAbir gazete açıklamasında eğitim ve programlama Ayrıca dokundu Ünlü CEO’ya göre, bir programlama dili öğrenilecek ilk dildir ve bu eğitimdir. ilkokuldan başlamalı.

Cook’a göre, programlama özgür yaratıcılığa giden yoldur.

Tim Cook

Bu, Cook’un açıklamasında belirtilmiştir.Bence herkes liseden mezun olmadan programlamayı öğrenmeli ve gerçekten ilkokulda öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum.” kullanılan ifadeler. Apple CEO’sunun sözleri Öğrenebileceğiniz en önemli dil. Elbette ana diliniz iletişim için daha önemli ama programlama dili yaratıcılığınıza erişmenin bir yoludur.” olarak devam etti. Aşçı, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik Bunun gelecekte önemli bir rol oynayacağını da söyledi.

Tim Cook uzun yıllardır programlama dilleri kullanıyor. eğitimin ilk yıllarından öğrenmeye çağırır. 2019 yılında konuyla ilgili bir açıklama da yapan Cook, kodlamayı (matematik ve tarihle birlikte) temel bir beceri olarak tanımladı. Bu yaz 500’ün üzerinde Önde gelen bir şirket yöneticisiyle birlikte, ABD hükümetine bir mektup yazdı ve bilgisayar biliminin her eyalette K-12 düzeyinde (ilk, orta ve liseye eşdeğer) müfredata dahil edilmesi çağrısında bulundu.

dünya çapında daha genç yaşta bilgisayar bilimi ve programlama Bunu bulmak için çeşitli araştırmalar yapılıyor. Türkiye Programlama eğitim programları, hem kamu hem de özel kurumlar dahil olmak üzere birçok ülkede mevcuttur.

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğrenci cüzdanlarını sömüren başarısız üniversiteler cezalandırılacak: “Keşke bizim ülkemizde olsa” dedirten sistem işte burada.

Öğrenci cüzdanlarını sömüren başarısız üniversiteler cezalandırılacak: “Keşke bizim ülkemizde olsa” dedirten sistem işte burada.

Bugünden itibaren Game Pass'te yeni oyunlar görünecek!

Bugünden itibaren Game Pass’te yeni oyunlar görünecek!