in ,

Evde İngilizce Öğrenmek İsteyenlerin Deneyebilecekleri 10 Yol

Evde İngilizce Öğrenmek İsteyenlerin Deneyebilecekleri 10 Yol
Evde kendi başınıza İngilizce öğrenmek için izlemeniz gereken birkaç yöntem var. Herhangi bir kursa veya eğitime ihtiyaç duymadan İngilizceyi daha pratik yollarla öğrenmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz 10 yöntemi aşağı kaydırarak okuyabilirsiniz.

İngilizce öğrenAslında sandığımız kadar kolay değil. İş veya akademik hayatımızda öğrendiğimiz her dil bize çok yardımcı oluyor. Bu dillerin başında hayatımızın her alanında karşılaştığımız İngilizce gelmektedir. İngilizce öğrenmek göründüğü kadar zor olmak zorunda değil, işte bazı yöntemler evde ingilizce öğren Hatta çok kolay oldu. Asıl önemli olan sizin İngilizce öğrenme isteğinizdir.

İngilizce öğrenmek için kurslara gitmenize gerek yok. Tabii ki, bu tür İngilizce kurslarının etkisi çok büyük. Fakat ek bir kursa gerek duymadan basit yöntemlerle İngilizce öğrenmek istiyorsanız sizin için 10 yöntemi derledik. Dilerseniz vakit kaybetmeden evde ingilizce öğrenmenin yolları Gelelim listemize.

İngilizceyi aklına koy

evde ingilizce öğretmek

ingilizce Bir dili hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsak, onu hayatımızın belirli alanlarına dahil etmemiz gerekir. İngilizce şarkıları altyazılı olarak dinleyebilirsiniz. ingilizce dizi ve filmler Kelimelerin anlamlarını izleyerek çok daha kolay öğrenebilirsiniz. Ancak günlük hayatınızda İngilizce terimlere daha fazla yer vermeniz gerekiyor. Kullandığınız teknik cihazlarda dil seçimini İngilizce yapsanız bile size çok faydası olacaktır.

İngilizce konuşan insanlarla arkadaş olun

çevrimiçi röportaj

İngilizce öğrenmenin en önemli faktörlerinden biri konuşarak öğrenmektir. Bunu yapmak için çevrenizde, sosyal ağ uygulamalarınızda veya başka bir şekilde olabilirsiniz. İngilizce konuşan arkadaşlar al. Bu arkadaşların Türk olması şart değil, yurtdışından yeni arkadaşlar edinerek İngilizcenizi daha da geliştirebilirsiniz. İletişimin bu kadar kolay olduğu günümüzde, farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinmek çok kolay hale geliyor.

İngilizce konuşmak isteyen başka bir yol arkadaşı bulun

Bir arkadaşımla İngilizce öğrenmek

Arkadaşlarınızın veya ailenizin sizin gibi İngilizce konuşmak isteyen biri varsa, onlarla özel etkinlikler planlayın. Örneğin, bir kafede buluşup sadece ingilizce konuşmak Öğrenin, birlikte İngilizce şarkılar söyleyin. Bu sayede birbirinizi çok daha fazla motive edebilir ve yeni bir dil öğrenmede birbirinize destek olabilirsiniz. Bu etkinlikleri ne kadar sık ​​yaparsanız, yeni bir dil öğrenmedeki ilerlemeniz o kadar hızlı olur.

Ayarları İngilizce olarak değiştirin

iPhone İngilizce'yi seç

En sevdiğiniz konuyla ilgili makaleleri okumaktan hoşlanıyorsanız, bu makaleleri İngilizce olarak okumaya başlayın. Ya da en sevdiğiniz dizinin bir inceleme videosunu izliyorsanız, o videoları Türkçe değil İngilizce kaynaklardan izleyin. Veya akıllı telefonunuzu sık sık kullanıyorsanız, İngilizce dil tercihleriniz Bunu yap. Bu sayede yapmaktan hoşlandığınız şeyleri İngilizce’ye çevirebilir ve yeni bir dil öğrenme hızınızı artırabilirsiniz.

İngilizce konuşulan her yerde aktif olun

İngilizce telefon iletişimi

İngilizce konuşulan topluluklarda, forumlarda, Discord sunucularında, Telegram gruplarında ve hayal edebileceğiniz her yerde aktif olun. anadili İngilizce olan kişilerle İletişim, İngilizce dili hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar. Örneğin, oyun oynamaktan gerçekten hoşlanıyorsanız, oyunlara ayrılmış bir Discord sunucusuna katılın. Başka bir örnek: Netflix’te TV şovları izlemeyi seviyorsanız, TV şovlarını İngilizce tartıştıkları ve diğer insanlarla sohbet ettikleri bir Telegram grubuna katılın. Faydasını göreceksiniz.

İngilizce için bir hedef belirleyin

hedef belirle

Neden İngilizce öğrenmek istiyorsun? Eğitiminiz, işiniz, kariyer hedefleriniz olabilir veya yurtdışına seyahat etmek isteyebilirsiniz. Her durumda, kendinize İngilizce öğrenmenizi gerektiren gerçekçi bir hedef belirleyin. Örneğin, “İngilizceyi ne kadar erken öğrenirsem, İngiltere’ye o kadar erken tatile gidebilirim.” Veya “İngilizceyi ne kadar erken öğrenirsem, burada o kadar çabuk iş bulabilirim” gibi bir şey. Senin hedeflerin olmalı.

Gerçek İngilizce dinleyin

podcast dinlemek

Çevrimiçi kurslara veya diğer kaynaklara ek olarak, anadili gerçek bir konuşmacıyı dinleyin. Sonuç olarak, İngilizce çok daha fazla sıvı Belki bir şekilde konuşma yeteneğiniz vardır. Bunun için en basit örnek olarak Spotify veya diğer platformlarda İngilizce podcast dinleyebilirsiniz. Tüm dikkatinizi vermeseniz bile bir süre sonra bu akıcılığı elde edebileceksiniz.

Öğrenmeyi eğlenceli hale getirin

zevkle çalışmak

Bir süre sonra İngilizce öğrenmekten yorulursanız, geri kalan zamanda İngilizce öğrenmeniz çok daha zor olacaktır. Bu nedenle, mümkün olduğunca İngilizce çalışın. eğlenceli bunu yapman gerekiyor. Örneğin evin farklı köşelerine komik İngilizce kelimeler yapıştırabilir, en sevdiğiniz İngilizce şarkıları dinleyebilir ve aynı anda sözlerini okuyabilir, İngilizce filmlerden komik replikler öğrenip etrafınıza yazabilirsiniz. Tek kelimeyle İngilizce öğrenmek size eziyet olmaktan çıkıp keyif alacağınız bir aktiviteye dönüşmelidir.

Sadece dilleri değil, kültürleri de öğrenin

İngiliz kültürü

Sadece İngilizce öğrenmekle yetinmek yerine, İngilizce konuşulan ülkeler onların kültürü Ayrıca ders çalışman gerekiyor. Bu insanların kültürünü incelerseniz ve sadece dilbilgisi çalışmazsanız, aynı düşünce tarzına ulaşırsınız. Bu, karşınızdaki kişiyle iletişim kurmanızı ve birbirinizi anlamanızı çok daha kolay hale getirir. Bu nedenle çok belgeseller, diziler ve filmler bakmanızı tavsiye ederiz. Onların yaşam tarzlarını ve kültürlerini öğrenebilirseniz, her şey sizin için çok daha kolay hale gelecektir.

Sürekli Uygulamadan Vazgeçmeyin

evde ingilizce öğren

Programınızı hazırlayın. Haftanın belirli günlerinde belirli saatleri yalnızca İngilizce öğrenmeye ayırın. Bu saatlerde yeni kelimeler keşfedebilir, benİngilizce konuşma alıştırmaları İngilizce kaynakları okuyabilir ve Türkçe kaynaklarla karşılaştırabilirsiniz. Yani önünüzde İngilizce öğrenmek için o kadar çok fırsat var ki hepsini ücretsiz deneyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzla çok vakit geçiriyorsanız, uygulama mağazalarınızdan İngilizce pratiği yapabileceğiniz uygulamaları indirebilirsiniz. Ancak metro gibi internetin çekici olmadığı yerlerde İngilizce tekrarlar pratiği yapabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, onu hayatınızın tam ortasına koymalısınız. Yapmanız gereken uygulamaları sürekli ertelemek ve ertelemek size yarardan çok zarar verir. İngilizce öğrenmeyi ne kadar uzun süre ertelerseniz, bu sizin için eğlenceden o kadar çok işkenceye dönüşecektir. Bunu önlemek için egzersiz yapmayı asla bırakmayın.

Senin için evde ingilizce öğren Kullanmak için 10 yöntem topladık. Materyalimizin başında da söylediğimiz gibi eğer ders alacak vaktiniz yoksa evde basit uygulamalarla İngilizce öğrenmek oldukça kolaydır. Bu yöntemleri zevkinize ve tercihlerinize göre kolayca değiştirebilir ve dil öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için hangi yöntemleri kullandınız? Yorumlarda bizimle ve yeni İngilizce öğrenmek isteyen takipçilerimizle paylaşmayı unutmayın.

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
"Bu ne kafa?"  İlginç tez konuları: Kurtlar Vadisi hakkında 13 tez!

“Bu ne kafa?” İlginç tez konuları: Kurtlar Vadisi hakkında 13 tez!

Eğer Bu Genel Kültür Sorularının Tamamını Yapabiliyorsan Toplumun %95'inden Daha Kültürlüsün Demektir

Eğer Bu Genel Kültür Sorularının Tamamını Yapabiliyorsan Toplumun %95’inden Daha Kültürlüsün Demektir