Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Microsoft Activision ve Blizzard arasındaki anlaşmada büyük gelişme!

microsoft actvision blizzard

Bugün Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili çok önemli bir olaydı. Avrupa Ticaret Komisyonu anlaşmayı onaylamaya hazırlanıyor.

Son zamanlarda oyun bomba gibi gündemde. Microsoft Activision Blizzard'ı Sony gibi pazardaki büyük rakipler, rekabete aykırı olduğu gerekçesiyle anlaşmayı istemiyor. Microsoft'un anlaşmayı tamamlamak için üç büyük mahkemeden onay alması gerekiyor. Bugün anlaşma için önemli bir yol kat edildiği bildirildi. Gelin haberin detaylarını birlikte öğrenelim.

Microsoft Activision Blizzard anlaşmasında büyük gelişme!

Reuters haberine göre Avrupa Komisyonu, Microsoft'un özellikle Call of Duty ile ilgili yapmış olduğu rekabet taahhütleri nedeniyle anlaşmayı onaylamaya hazırlanıyor. Call of Duty için şirketin Nintendo ve Nvidia'ya olan yükümlülükleri, Yüzde 100 içerik eşitliği ve 10 yıl Bu, bir anlaşma önerdiği için olumlu bir satın alma hissi yarattı.

görev çağrısı

Avrupa Komisyonu 24 Nisan'a kadar nihai kararını verecek. Activision Blizzard'ı satın almasında birçok rakibiyle karşılaşan Microsoft, AB'den olumlu bir kararla bir kez daha havayı değiştirebilir. Ancak şirketin anlaşmayı tamamlaması için ABD Federal Ticaret Komisyonu ve Birleşik Krallık Rekabet Kurumu'nu ikna etmesi gerekiyor.


Karakter seçenekleri Microsoft Bing'in yapay zekasına geldi!  İşte seçenekler

Karakter seçenekleri Microsoft Bing'in yapay zekasına geldi! İşte seçenekler

Microsoft, Bing'e eklediği yapay zekaya kişilik parametreleri de ekledi! AI, karakterin tercihlerine göre tepki verecektir.

Şirket, Avrupa Komisyonu'nun anlaşmayı onaylamak için ABD'nin aksine varlıklarının bir kısmını satma zorunluluğu olmadığını söyledi. Ayrıca Microsoft, bu konuda şu açıklamaları yaptı:

"Avrupa Komisyonu'nun sorunlarını çözen etkili ve kullanımı kolay çözümler sunmaya çalışıyoruz. sony, buhar"Nvidia ve diğerleri için Call of Duty'ye uzun vadeli yüzde 100 eşit erişim taahhüdümüz, bu anlaşmanın oyunculara ve geliştiricilere sağladığı faydaları koruyor ve pazardaki rekabeti artırıyor."

Activision Blizzard

Avrupa Komisyonu'ndaki durum olumlu görünse de İngiltere'de durum farklı. Birleşik Krallık Rekabet ve Ticaret Komisyonu daha önce Microsoft'tan Activision Blizzard'da yalnızca belirli bir hisseyi satın almasını şart koşuyordu. Bu nedenle anlaşma üzerinde tam anlaşmaya varılması uzun zaman alacak gibi görünüyor.

ABD'de Microsoft için olumlu gelişmeler var. Bu sabahtan itibaren şirket, Sony'nin anlaşmalarını incelemek için belgeler talep edebilecek. Microsoft artık PlayStation'a özel oyunlar ve Sony'nin anlaşmayı sona erdirmek için yaptığı müzakerelerle ilgili ayrıntılara erişebilecek.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu durumlarda doğru taraf nedir? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
En Çok Satan Steam Oyunları Açıklandı: Zirve El Değiştirdi!

En Çok Satan Steam Oyunları Açıklandı: Zirve El Değiştirdi!

steam ubisoft

Kampanya öncesi son şans! Steam’de büyük indirim

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close