Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Unreal Engine 5.2, GDC 2023’te tanıtıldı!

Unreal Engine 5.2, GDC 2023'te tanıtıldı!

Epic Games, GDC 2023 etkinliğinde Unreal Engine 5 oyun motorunun yeni sürümünün özelliklerini ortaya koyan bir demo paylaştı.

Unreal Engine, ilk olarak Epic Games tarafından 1998 yılında FPS oyunları geliştirmek için tanıtıldı. Unreal Engine öncelikle FPS oyunlarının geliştirilmesi için oluşturulmuş olsa da zamanla en popüler oyun motoru haline gelen Unreal Engine birçok oyun geliştiricisi tarafından kullanılmaktadır.

Unreal Engine 5 gelişmeye devam ediyor

Geçtiğimiz yıl Unreal Engine 5'in tanıtılmasıyla oyun dünyası yeni bir soluk alırken, Epic Games GDC 2023'te oyun motorunun yeni sürümünün demosunu paylaştı. Epic Games tarafından yayınlanan yeni Unreal Engine 5.2 demosu, bazı yenilikleri gözler önüne seriyor özellikler ve iyileştirmeler.

Youtube videosu

SDNShiftdelete.net

Electric Dream adlı yeni bir video paylaşan şirket, Unreal Engine'in sunduğu yeni görsel detayları, fizik ve çevre yapımını bizlere gösterdi. Unreal Engine 5.2, birçok yeni özelliğin yanı sıra daha fazla optimizasyon ve iyileştirme getiriyor.


16 yeni oyunla GDC 2023'te Unity!

16 yeni oyunla GDC 2023'te Unity!

Unity GDC 2023 standında bu yıl dünyanın dört bir yanından çeşitli stüdyolar tarafından oluşturulan 16 oyun yer alıyor.

Yeni demo, Quixel Megascans ile oluşturulan son derece gerçekçi bir ortamda çalışan, başarıyla oluşturulmuş bir Rivian R1T modelini içeriyor. Paylaşılan video, oyun geliştiricilerin daha gerçekçi ortamlar oluşturmak için farklı gölgeleme kalıpları oluşturup üst üste bindirmesine olanak tanıyan yeni Substrate gölgeleme sistemine odaklanıyor.

Epic Games ayrıca demosunda lastik deformasyonu, havalı süspansiyon ve gerçekçi sıvı simülasyonu ve su kontrolü gibi en son fizik gelişmelerini sergiliyor. Tanınmış oyun şirketi tarafından yayınlanan videoda, tasarımcıların oyun ortamlarını hızlı bir şekilde hazırlamak için kurallar ve parametreler tanımlamasına olanak tanıyan yeni bir Procedural Content Generation (PCG) aracı da bulunuyor.

Demo versiyonuyla bizleri heyecanlandırmayı başaran Unreal Engine 5.2, ilerleyen zamanlarda birçok başarılı oyuna da yer verecek gibi görünüyor. Peki, Unreal Engine 5.2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Epic Games'in bu hafta oynaması ücretsiz oyunu duyuruldu!

Epic Games’in bu hafta oynaması ücretsiz oyunu duyuruldu!

spider-man 2 çıkış tarihi

Yeni bir Spider-Man oyunu yolda: çıkış tarihi açıklandı!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close