in ,

25-26 Kasım tarihlerinde 8. Akıl ve Yetenekler Kongresi ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

25-26 Kasım tarihlerinde 8. Akıl ve Yetenekler Kongresi ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
ODTÜ Eğitim Fakültesi ve Türk İstihbarat Vakfı iş birliğiyle düzenlenen 8. Zeka ve Yetenek Kongresi, 25-26 Kasım tarihlerinde önemli katılımcılarla gerçekleştirilecek.

Türkiye İstihbarat Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesi ortaklığında 7 yıldır devam eden Zeka ve Yetenek Kongresi, pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra yeniden katılımcılarla buluşuyor. Bu yıl önemli konuklarla zeka ve yetenek kavramları konuşulacak.

Kongrede zeka ve yetenek kavramlarının insan bütünlüğü çerçevesinde değerlendirildiği, Yaşam başarısında kavramların rolüTürkiye’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik araştırmalar, üstün zekalı ve yetenekli çocukların ailelerinin karşılaştıkları sorunlar ve çözümler gibi birçok konu alanında uzman kişiler tarafından ele alınacaktır.

Etkinlik, önemli konukların katılımıyla gerçekleştirilecek.

akademisyen Prof. Dr. Ayşe Nilüfer Narlı, Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, köy okulu öğretmeni Eren ve Altun oruç tutuyor, Türk İstihbarat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Performans ve panellere Ferhunde Öktem ve çok sayıda davetli ev sahipliği yapacak. Kongrede konuşmalar ana salonda yapılacaktır. 20 dakikalık seanslar katılımcılarla yapılan toplantı sırasında, farklı hedef kitleler için farklı faydalar hedefleyen kotalarla. ustalık sınıfları da oturumlara paralel olarak yapılacaktır..

Bu yılki kongrede üstün zekalı ve yetenekli bireylerin belirlenmesi, eğitilmesi, desteklenmesi ve izlenmesi ile ilgili konuların ve önlemlerin toplu olarak ele alındığı, sosyal iletişimin zeka ve yeteneklerle bağlantısıbeyin yapısı, zeka testlerinin tartışılması, ailelerin farkındalığı ve tüm aktörlerin sorumlulukları. önemli konular tartışılacak.

25-26 Kasım ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik hakkında daha fazla bilgi için burada bulunan Bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Xbox'tan yeni bir konsol geliyor!  İşte ilk fotoğraf

Xbox’tan yeni bir konsol geliyor! İşte ilk fotoğraf

Steam oyun fiyat artışı!  90 kat arttı

Steam oyun fiyat artışı! 90 kat arttı