Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Cyberpunk 2077 beklenen teknolojileri aldı! Detaylar burada

Cyberpunk 2077 beklenen teknolojileri aldı!  Detaylar burada

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CDProjekt Red, NVIDIA DLSS 3’ü desteklemek için bir güncelleme yayınladıklarını duyurdu. İşte detaylar…

Ada Lovelace mimarisinde tanıtılan DLSS 3 teknolojisi, popüler oyunlara eklenmeye devam ediyor. Cyberpunk 2077 geliştiricisi CDProjekt Red, NVIDIA DLSS 3'ü desteklemek için bir güncelleme yayınladıklarını duyurdu.

Cyberpunk 2077 için NVIDIA DLSS 3 güncellemesi yayınlandı

NVIDIA, DLSS 3 teknolojisi ile önceki yıllara göre 4 kata kadar performans iyileştirmesi sunduğunu duyurdu. Microsoft Flight Simulator'da, RTX 20 serisi kartlar ilk çıktığında, gerçek zamanlı ışın izleme, 4K grafik ayarlarında 23 fps, DLSS 2 ile 62 fps ve bugün aramıza katılan DLSS 3 ile 101 fps'nin elde edildiğini açıkça gösteriyordu.

Cyberpunk 2077 için NVIDIA DLSS 3 güncellemesi

DLSS 3, GeForce RTX 40 serisi "Ada" video kartlarının optik akış hızlandırıcı bileşenini ve yapay zekayı kullanarak alternatif kareler oluşturabilir. Geliştirilen teknolojinin enerji verimliliği sağladığını belirtmekte fayda var.

Cyberpunk 2077, DLSS devre dışıyken 4K çözünürlükte 22 FPS sunar. DLSS 3 teknolojisi aktif edildiğinde bu değer 96'ya çıkar.

Şirket, testlerini Intel i9-12900K işlemciye, 32 GB RAM'e ve Windows 11 x64 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda gerçekleştirdiğini açıkladı. RTX 4090 modelinin güç tüketimi DLSS 3 teknolojisi sayesinde 310 W'a düşürülüyor.RTX 3090 Ti modeli için bu değer 388,1 W olarak açıklandı.

DLSS 3 teknolojisi sayesinde RTX 4090, 4K çözünürlükte ve en yüksek ayarlarda RTX 3090 Ti modeli ile 57 FPS farkla 138 FPS'ye ulaşmayı başardı. RTX 4090 modelinin DLSS teknolojisi devre dışı bırakıldığında 41.8 FPS sunduğunu belirtelim.

DLSS 3 teknolojisinin lansmanında NVIDIA, 35 oyunun entegrasyon çalışmalarının tamamlandığını ve gelecekte tüm DLSS özellikli ürünlere ekleneceğini duyurdu. Diğer oyun yapımcılarının da yakında DLSS 3 güncellemelerini yayınlaması bekleniyor.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Dev şirketler en büyük oyun etkinliğini kaçırıyor!

Dev şirketler en büyük oyun etkinliğini kaçırıyor!

Apex Legends Mobile'dan acı haber geldi!

Apex Legends Mobile’dan acı haber geldi!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close