Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Elon Musk’ın yapay zekası Minecraft oynamayı öğrendi

Elon Musk'ın yapay zekası Minecraft oynamayı öğrendi

OpenAI’nin yeni yapay zekası, 70.000 saatlik YouTube videosu izleyerek Minecraft oynamayı öğrendi. Ancak uzmanlar uyarıyor.

Elon Musk'ın yönetim kurulunda yapay zeka şirketi OpenAIinsanları yıllardır şaşırtmıştır. Önceki GPT-3 ve Z E2 adlı yapay zekasından iki tanesini açan bir şirket Minecraft oynayabilir yeni bir sinir ağının geliştirildiğini duyurdu.

AI, YouTube videolarını izlerken Minecraft oynamaya başladı

OpenAI'den yeni bir blog gönderisindeSinir ağı eğitiminin başarılı bir Minecraft deneyi ile sonuçlandığı iddia edildi. Şirketin açıklamasına göre Algoritma Minecraft'a düştü; Ağaç kesmek, odun toplamak, sofra kurmak gibi temel becerileri öğrendi. Ayrıca karakterin durumuna göre yüzme, avlanma, yemek yapma gibi işlevleri de yerine getiriyordu.


İstihdam için yapay zeka eğitimi başlıyor

İstihdam için yapay zeka eğitimi başlıyor

Google Developers ve inzva iş birliği ile düzenlenen Makine Öğrenimi Eğitim Programı'nda katılımcılar 4,5 ay boyunca eğitim alacak.

70.000 saatlik eğitimden geçen sinir ağı, diğer oyuncuların deneyimlerini fotoğraf ve videolardan takip etti. Sonuç olarak, hayvanları avlamaktan etlerini yemeye kadar karmaşık becerileri başarıyla yerine getirdiği ortaya çıktı. araştırmacılara göre a Yapay zeka Tarihte ilk kez "sürükle"nin dışında geçti ve diğer oyuncuların seviyesini yakaladı.


Minecraft Java sürümü

OpenAI'deki araştırmacılar, sinir ağının uzun vadeli deneyime de hitap ettiğini söyledi. Örneğin, oyuncuların yaklaşık 20 dakikada 24.000 eylemi tamamladığı tamamlanmış bir oyun. Elmas kazma başarıyla üretilmiştir.

Sinir ağı eğitiminde OpenAI Video Ön Hazırlık (VPT) 20.000 saat boyunca video izleyen Yapay Zeka adı verilen bir süreç kullanarak, sonunda benzer bir deneyimi insanlarla yapmayı başardı.

Sadece Minecraft'ta deneme yapmamıza rağmen oyun son derece açık ve çok genel sonuçlar veriyor (fare ve klavye). Bu nedenle, sonuçlarımızın bilgisayar gibi diğer benzer alanların gelişimine katkıda bulunduğuna inanıyoruz.

yapay zeka-lider-cbot

Sinir ağı, VPT kullanarak Minecraft oynamayı öğrenmiş olsa da, araştırmacılar bunlardan bazılarına sahip. risklere dikkat eder. Güvenlik uzmanları, kısmen kötüye kullanımı sınırlamak için GPT-3 ve DALL-E gibi algoritmalara erişimi kısıtlar.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Temmuz ayının PlayStation Plus oyunları sızdırıldı!

Temmuz ayının PlayStation Plus oyunları sızdırıldı!

Pokemon Go, 6. yılını özel etkinliklerle kutluyor!

Pokemon Go, 6. yılını özel etkinliklerle kutluyor!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close