Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Microsoft kendi mobil oyun mağazasını açıyor!

Microsoft kendi mobil oyun mağazasını açıyor!

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra kendi mobil oyun mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Microsoft, Activision Blizzard'ı satın alarak oyun pazarındaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Şirketin Blizzard'ı satın alma girişimi şu anda İngiltere'nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından araştırılıyor. Öte yandan Microsoft, mobil cihazlarda varlığını artırmayı hedefliyor.

Xbox Store, Google Play ve App Store ile rekabet ediyor

Alınan bilgilere göre mobil oyun pazarındaki gücünü güçlendirmek isteyen Microsoft, bunun için bir mobil mağaza oluşturmayı hedefliyor. Sızdırılan belgelere göre Microsoft, mobil platformlarda kendi Xbox mağazasını açabilir.

Kar fırtınası Microsoft

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması sonucunda, mobil de dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için yeni oyunların geliştirilmesi bekleniyor. Yeni oyunların yanı sıra modem için sunulacak yeni oyun mağazası da Microsoft'un bu konudaki ciddiyetini doğruluyor.


Xbox Series X özelliklerine sahip bir sistem toplarsak fiyatı ne olur?

Xbox Series X özelliklerine sahip bir sistem toplarsak fiyatı ne olur?

Xbox Series X özelliklerine sahip sistemler kurmak istediğimizde fiyat ve performans açısından iyi bir rakip oluşturabilir miyiz?

Activision Blizzard'ın mevcut oyuncu topluluğu üzerine inşa edilen şirket, mobil cihazlar için Xbox Mağazasını genişletmeye ve oyuncuları yeni Xbox mobil platformuna çekmeye çalışacak. Bu bilgilerin sızdırılan Microsoft dosyalarında yer aldığı söylendi.

Böyle bir adım büyük riskler taşır. Çoğu kullanıcının Google Play Store ve App Store'u uzun süredir kullandığı düşünülürse bu alışkanlıklardan kurtulmak oldukça zor olabilir. Microsoft, tanınmış ve popüler içerikler sunarak oyuncuları cezbetmeye çalışacak.

Activision Blizzard'ın satın alınmasıyla birlikte Microsoft, Call of Duty: Mobile ve Candy Crush gibi oyunları da bünyesine katacak. Şirket, özellikle bu iki oyunla mobil pazarda güçlü bir eli olacağına inanıyor. Microsoft, Activision Blizzard'ın mobil oyunlarının ve yan gelirlerinin, 2022'nin ilk yarısında şirketin gelirinin yarısından fazlasını oluşturduğunu açıkladı.

Microsoft ve Activision Blizzard'ın İngiltere'deki birleşmesi hala inceleme altında. Bu birleşme Brezilya'da onaylandı. Satın alma işleminin ne zaman tamamlanacağı henüz belli değil. Peki siz Microsoft'un mobil oyun mağazası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Popüler korku oyunu Silent Hill 2 Remake duyuruldu!

Popüler korku oyunu Silent Hill 2 Remake duyuruldu!

Epic Games 210 TL'ye bedava oyun veriyor!

Epic Games 210 TL’ye bedava oyun veriyor!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close