Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Microsoft, Sony’yi rüşvetle suçladı!

Microsoft, Sony'yi rüşvetle suçladı!

Microsoft, Sony’nin geliştiricilere ödeme yaparak Brezilya’da Xbox Game Pass içeriğini engellediğini iddia ediyor.

Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almaya hazırlanan Microsoft, bir başka oyun devi ile karşı karşıya kaldı. Microsoft, Sony'nin geliştiricilere rüşvet verdiğini ve Brezilya'da Xbox Game Pass içeriğini engellediğini iddia ediyor.

Microsoft, Sony'yi geliştiricilere rüşvet vermekle suçladı

Salı günü şirket, Brezilya Ekonomik Savunma İdari Konseyi'ne (CADE) bir talepte bulundu. Buna göre Sony'nin, belirli oyunların Microsoft'un oyun akış hizmetinde görünmesini engelleyerek Game Pass'in büyümesini aktif olarak engellemeye çalıştığı iddia ediliyor.


Oyuncular kimi tercih ediyor?  İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Oyuncular kimi tercih ediyor? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam, Mayıs ayı donanım ve yazılım anketinin sonuçlarını paylaştı. İşte en çok kullanılan işletim sistemleri…

Davada Microsoft, Sony'nin geliştiricilere ödeme yaparak oyunlarını PlayStation Plus'tan uzak tutmaya çalıştığını söylüyor. Başka bir deyişle Microsoft, PlayStation Plus'taki bazı Activision Blizzard oyunlarının yalnızca satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Game Pass için geçerli olacağından endişe duyuyor.

Microsoft, münhasırlık politikasının Sony'nin oyun endüstrisindeki varlığını güçlendirme stratejisinin merkezinde yer aldığını söylüyor. Sony'nin dijital oyun dağıtımında lider olduğunu iddia eden şirket, Sony'nin Activision'ın içeriğine yönelik muamelesinin gülünç olduğunu söylüyor.

Şirket, Sony'nin Microsoft'un Game Pass'i genişletmeye devam etme girişimlerini engellediğini iddia ediyor. Microsoft, Sony'nin geliştiricilere Game Pass ve diğer rakip abonelik hizmetlerine içerik eklememeleri için rüşvet verdiği yönündeki suçlamalarında oldukça kararlı görünüyor.

PS Store Yaz Ortası İndirimi

Bu ayın başlarında Sony, Microsoft'un sırasıyla Activision Blizzard ve Call of Duty serisini satın almasının, oyuncuları PlayStation yerine Xbox'ı seçmeye zorlayacağını söyledi. Microsoft ise Call of Duty ve Activision Blizzard portföyündeki diğer oyunların çoklu platform olarak kalacağını söylüyor.

Oyun dünyasında iki büyük şirket karşı karşıya geldi. Oyun dünyasının en büyük şirketlerinden Sony ile Microsoft arasındaki bu çekişmenin nasıl sonuçlanacağını merak ediyoruz. Peki, bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sony çıldırdı!  İşte Ağustos ayının PlayStation Plus oyunları

Sony çıldırdı! İşte Ağustos ayının PlayStation Plus oyunları

Epic Games bu hafta oynaması ücretsiz bir oyun duyurdu

Epic Games bu hafta oynaması ücretsiz bir oyun duyurdu

Back to Top