Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

Sony, PlayStation 5 özelliğine veda ediyor

Sony, PlayStation 5 özelliğine veda ediyor

Sony, düşük katılım nedeniyle bu yıl PlayStation 5 ile sunduğu Övgü özelliğini kaldırıyor.

sony, PlayStation 5 ödül özelliği ile birlikte. Temelde çok oyunculu oyunlarda kazanılan dijital ödüller olarak tanımlanabilecek olan Commendations sistemi kısa ömürlü oldu. Şirket, iltifat özelliğini bu yıl içinde kaldırmayı planlıyor.

Sony, PlayStation 5 ile gelen övgü sistemini kaldırıyor

Sony, bu yıl beklenenden çok daha az kullanılan "Övgü" özelliğini kaldırma kararı aldı. PlayStation 5 Topluluk Ödülleri özelliği, oyuncuların diğer oyuncuları yardımsever ve cömert eylemler için övmelerine izin verdi. Ancak Sony, Övgüler özelliğiyle beklenen etkileşimi alamıyor gibi görünüyor.


Sony, PlayStation 5'in satışında başarısız oldu!

Sony, PlayStation 5'in satışında başarısız oldu!

PlayStation 5 satış rakamları 20 milyonu aştı. İki yılda 21,7 milyon PS5 satan Sony, PS Plus'ta zarar bildirdi.

PlayStation'un destek sayfasında Övgü işlevinin kaldırılmasıyla ilgili şu açıklamalar yapıldı:

Övgü, 2022 Sonbaharında PlayStation 5'te artık desteklenmeyecek. Bu özellik beklenen kullanım düzeyini alamadığından çalışmamızın odağını değiştirdik. Topluluğu birbirine olumlu mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik ediyoruz.

İltifat özelliği başlangıçta oyuncuların birbirlerini takdir etmelerini sağlamak için tanıtıldı. Çevrimiçi bir maçı tamamladıktan sonra, oyuncular dört ödülden birini alacak bir oyuncu seçebilirler. Bu seçenekler şu şekilde sıralanmıştır: yardımsever, samimi, atlet ve lider.

Fikir, çok kullanıcılı topluluklar arasındaki olumlu iletişimi yakalamaktı. Sistemin altyapısı da oldukça güçlü. oyunOyuncular sadece arkadaşı olmayan oyunculara iltifat gönderebilir. Aynı oyuncuya 12 saat içinde ikinci bir övgü göndermek de mümkün değildir.

Sony bu övgü sistemini rafa kaldırırken, oyuncular için yeni bir ödül sistemini de duyuruyor. Şirket, PS4 ve PS5 oyuncularını ödüllendiren yeni bir PS Stars sadakat programı duyurdu. Oyuncular, PS Stars sistemi aracılığıyla belirli oyunları oynayarak veya belirli kupaları kazanarak puan toplayacaklar. Bu puanlar daha sonra dijital koleksiyonlar için ve PS Store'da kullanılabilir. Yeni sistemin bu yıl dünya çapında kullanılması bekleniyor.

Görünüşe göre Sony, oyunun tekrar sayısıyla daha çok ilgileniyor. Peki Sony'nin Övgü sistemini kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

Written by Değişik Adam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google'dan Stadia oyun platformuyla ilgili açıklama geldi!

Google’dan Stadia oyun platformuyla ilgili açıklama geldi!

7. Ulusal Yönetim Bilgi Zirvesi Metaverse temasıyla başlıyor!

7. Ulusal Yönetim Bilgi Zirvesi Metaverse temasıyla başlıyor!

Back to Top