Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

En çok istenen oyun konsolları!

En çok istenen oyun konsolları!

ABD’de yapılan bir araştırma, kullanıcılar tarafından en çok talep edilen oyun konsollarını bir araya getirdi.

Video oyunları neredeyse 60 yıldır hayatımızın içinde. Önce basit mekaniklerle hayatımıza giren oyunları 2 boyutlu, şimdi ise sanal gerçeklik gözlüğü ile 3 boyutlu olarak deneyimliyoruz. Burası bilgisayar oyunları için en önemli adreslerden biri olmasına rağmen birçok kullanıcı oyun konsollarını da tercih ediyor.

Anket en popüler oyun konsollarını ortaya çıkardı

PlayStation 5 Xbox Series X veya Xbox Series X gibi konsollar bu konuda ilk sırada yer alıyor. Bazı konsolların değeri sadece en son teknolojilerin varlığı ile ölçülmez. Pek çok şey gibi, oyun konsollarının nadir olması onları daha çekici kılıyor.


Sony Duyuruyor: İşte En Çok İndirilen PlayStation Oyunları!

Sony Duyuruyor: İşte En Çok İndirilen PlayStation Oyunları!

Sony, geçtiğimiz ay PlayStation için en çok indirilen oyunların listesini açıkladı. Liste, PS4, PS5 ve PS VR için popüler oyunları içerir.

ABD'de yapılan çalışma, kullanıcılar arasında en popüler konsolları da bir araya getiriyor. Sonuç oldukça şaşırtıcı. Çünkü en popüler oyun konsolu, en eski veya en nadir olmaktan uzaktır.

Oyların %11,39'unu alan Gold Minish Cap Game Boy Advance SP altıncı sırada yer aldı. Bu özel konsol şu anda çeşitli müzayedelerde 70.000 ila 95.000 $ arasında satılmaktadır.

Şimdiye kadar üretilen en pahalı video oyun konsolu olan Nintendo Wii Supreme, listede beşinci sırada yer alıyor. Dışı 2,5 kilogram 22 karat ile kaplanan cihazın yüzeyinde elmaslar yer alıyor. Maliyeti 365 bin dolar olarak tahmin edilen konsol oyların yüzde 14,63'ünü aldı.

Nintendo 64DD başka bir nadir konsoldur. Nintendo'nun sadece Japon pazarı için ürettiği bu konsol yüzde 16,67 oy alarak dördüncü sırada yer alıyor. 7.800 $ fiyat etiketi ile Nintendo 64DD, Super Mario 64 ve Legend of Zelda: Ocarina of Time gibi oyunların yanında bir efsane olarak kabul edilebilir.

Nintendo'nun oylarının %18,37'sini alan PlayStation, piyasadaki en popüler üçüncü nadir konsol olarak öne çıkıyor. Sony ile Nintendo arasındaki ortaklığın ilk ürünü olan konsol uzun ömürlü olmadı. Sadece 200 adet üretilen oyun konsollarının maliyetinin 360 bin dolardan fazla olduğuna inanılıyor.

Bir diğer nadir oyun konsolu olan Atari Cosmos ise ankete katılanların %18,71'ini oyunu almayı başardı. Üretilen konsollardan sadece 6 tanesinin günümüze ulaştığını ve maliyetlerinin oldukça yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Listenin başında %20,24 oy alan PS4 20th Anniversary Edition yer alıyor. PlayStation'ın 20. yıl dönümünü kutlamak için 2014 yılında toplam 12.300 adet piyasaya sürüldü. Tahminlerimize göre o dönemde 499 dolardan satışa çıkan konsolların maliyeti de önemli ölçüde arttı.

Bahsedilen tüm konsollar birbirinden farklıdır. Peki siz hangi oyun konsoluna sahip olmak isterdiniz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
Assassin's Creed Mirage Tanıtımı!  Çıkış tarihi ve fiyatı

Assassin’s Creed Mirage Tanıtımı! Çıkış tarihi ve fiyatı

Steam oyun fiyatları artmaya devam ediyor!

Steam oyun fiyatları artmaya devam ediyor!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close