Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

En iyi 10 hayatta kalma oyunu [2023]

En iyi 10 hayatta kalma oyunu [2023]

En iyi hayatta kalma oyunları arasında pek çok farklı çeşit bulunuyor. Peki en iyi 10 hayatta kalma oyunu hangileri? Detaylar burada..

Hayatta kalma, oyunlar arasında en popüler türlerden biridir. Son yıllarda Minecraft sayesinde popülarite kazanan bu oyun türü, günümüzde de aksiyon ve macera arayanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

En iyi 10 hayatta kalma oyununun listesi

En iyi hayatta kalma oyunları arasında zombilerden kaçmak, zorlu kış koşullarında hayatta kalmaya çalışmak, canavarlarla savaşmak gibi pek çok farklı tür bulunuyor. Peki en iyi 10 hayatta kalma oyunu hangileri? Gelin haberin detaylarını birlikte öğrenelim.

En iyi 10 hayatta kalma oyununun listesi

minecraft

Minecraft, hayatta kalma oyunları listesinde ilk sırada yer alıyor. Öyle ki bu oyun türünün canlanması ve popülaritesi Minecraft ile başlamıştır. İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen oyun halen milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır.


FIFA eSuper League geliyor!  ilan tarihi

FIFA eSuper League geliyor! ilan tarihi

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen eSüper Lig, Süper Lig'de 17 takımın mücadele ettiği eSüper Lig 15 Mart'ta başlıyor.

Minecraft, sınırsız olanaklara sahip olduğu için çok popüler. oyunBöylece oyunculara sınırsız alan sağlar. Tuğla tabanlı Minecraft, hem inşa etmeye hem de hayatta kalmaya dayalı olduğu için oyuncuların hayal güçlerinin sınırlarını da zorluyor.

Pas

Rust kesinlikle hayatta kalma oyunları listesinde olması gereken bir oyun. Sahilde ilk kez tek başına ve ekipmansız olarak başlayan oyuncu; Bulduğu sadece taşla barınma, yiyecek ve daha birçok insanın ihtiyaçlarını eninde sonunda karşılaması gerekir.

Ayrıca oyunun gerekliliklerinden biri de diğer oyunculara karşı canınız için savaşarak hayatta kalmaya çalışmaktır. Aynı anda birçok kişinin online olarak oynadığı bir yapım, kaliteli vakit geçirmek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Sal

Raft, diğer hayatta kalma oyunlarından birçok yönden farklıdır. Karikatür benzeri görselleri nedeniyle bu yapımda oyuncu sadece okyanusun ortasında kancayı alıyor. Oyuncu, okyanusta ve su altında bulduğu malzemelerden elinde bir kıskaçla bir sal yaparak hayatta kalmaya çalışır.

Orman

The Forest'ta bir yolculuk sırasında uçağı düşen bir oyuncu, ormanda kaybolan oğlunu ararken hayatta kalmaya çalışır. Barınma, beslenme ve su ihtiyaçlarını doğal koşullarda karşılamaya çalışan bir oyuncu; Ormanın yerlilerine, zombilere ve denizdeki hayvanlara karşı da kendini savunmak zorundadır.

ormanın oğulları

The Forest'ın devamı niteliğinde olan yapım şu anda erken erişim aşamasında. İlk oyundan farklı olarak bu oyunda bir helikopter girişi var. Puffton ailesini aramakla görevlendirilen oyuncu, bölgeye gelen orijinal insanlarla savaşmalıdır. Oyuncu silah bulmak için bölgedeki mağaralara girse de burada mutant yaratıklarla karşılaşıyor ve onlarla savaşarak hayatta kalmaya çalışıyor. Oyunda sezon değişiklikleri olsa da görsel olarak gerçekçi ve iyi tasarlanmış.

uzun karanlık

Kıyamet sonrasını anlatan Uzun Karanlık, ormanlık bir alanda kışın çetin koşullarını hissettiren bir yapım. Kışın çetin şartlarına göre vücut ısısının korunması, beslenme ve su ihtiyacı gibi pek çok detay oyunda bulunuyor. Tüm bunların dışında oyunun ihtiyaç duyduğu unsurlardan biri de ormandaki hayvanları korumaktır.

hayatta kalma oyunu

Walheim

İskandinav temalı oyunda mitolojik tanrılar bulunur. Viking kültürünü de konu alan yapımda tanrıların düşmanları İskandinavya'yı kuşatıyor. Hayatta kalabilmek için düşmanları öldürmek, barınma ve yiyecek gibi ihtiyaçların üstesinden gelmek gerekiyor.

bu benim savaşım

Adından da anlaşılacağı gibi "Bu benim savaşım" askeri temalı bir oyundur. Bir hayatta kalma oyununda oyuncu, savaşın ortasında hasarlı bir binada görevleri tamamlamaya çalışır.

En iyi hayatta kalma oyunu Subnautica

ARK: Hayatta Kalma Gelişti

ARK: Survival Evolved, adından da anlaşılacağı gibi bir hayatta kalma oyunudur. Bu üretim dünyanın ilk çağlarında gerçekleşir. Adadaki tüm barınma, beslenme ve korunma ihtiyaçları bir karakter yaratılarak karşılanmalıdır. Oyun grup olarak ya da kabile oluşturarak solo olarak oynanabilir.

Yeşil Cehennem

Amazon yağmur ormanlarında geçen Green Hell'de hayatta kalabilmek için yemek, avlanma ve barınma, bina gibi temel ihtiyaçları karşılamanız gerekiyor.

Denizaltı

Diğerlerinden farklı olarak bu oyun, keşif ve hayatta kalmanın el ele gittiği su altında deniz canlılarıyla yan yana geçiyor.

En iyi hayatta kalma oyunu Subnautica

Siz okuyucularımız bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
nvidia

NVIDIA DLSS 3 desteği üç oyunda daha ortaya çıkıyor: işte buradalar!

GeForce Now Türkiye daha pahalı hale geldi!

GeForce Now Türkiye daha pahalı hale geldi!

Back to Top
close

Ad Blocker Detected!

How to disable? Refresh

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close