Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

in ,

En tehlikeli oyun ortaya çıktı! Hackerların yeni gözdesi

En tehlikeli oyun ortaya çıktı!  Hackerların yeni gözdesi

Güvenlik araştırmacıları, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan ana oyunları listeledi. Peki güvenlik açısından en tehlikeli oyun hangisiydi?

Bugün 200 milyar dolara ulaşan oyun pazarı, kötü niyetli hackerların görüş alanına girdi. Kaspersky araştırmacıları; oyuncağı, Minecraft, Roblox ve Call of Duty Bu kadar popüler bilgisayar ve mobil oyunların da kötü amaçlı yazılım içeren oyunlardan Kendini nasıl koruyabilirsin?

Bilgisayar korsanları kötü amaçlı yazılımları yaymak için bu oyunları tercih ediyor

Kaspersky araştırmacıları tarafından yürütülen en son çalışma, bilgisayar ve mobil pazardaki popüler oyunları tartıştı. Uzmanlar, bilgisayar korsanlarının popüler oyunları kullanarak çeşitli kötü niyetli faaliyetlerde bulunduğunu, kötü amaçlı yazılıma ve saldırıya uğrayan oyuncu sayısı dikkat edildi

Yaklaşık bir yıl sonra 380 binden fazla oyuncu Bilgisayar korsanlarının ağa sızdığı bildirildi. Hackerların kullandığı başlıca yöntemler arasında sahte hileler, bilgisayarın performansını etkileyen yazılımlar ve çeşitli oyun kodları yer alıyor.


Nvidia RTX 4090 Ti referans kartının bir fotoğrafı ortaya çıktı

Nvidia RTX 4090 Ti referans kartının bir fotoğrafı ortaya çıktı

Bir Twitter kullanıcısı, Nvidia RTX 4090 Ti referans kartının fotoğrafını paylaştı. Yeni model üç fan ile kullanıcılara sunulacak.

Kaspersky araştırmasına göre, bilgisayar korsanlarının ana tercihi Minecraft oldu Temmuz 2021'den Haziran 2022'ye kadar saldırılardan 131.000 oyuncunun etkilendiği ve toplamda 23.000'den fazla kötü amaçlı dosyanın bulunduğu kaydedildi.

İkinci sırada, özellikle 12 yaşın altındaki çocuklar arasında popüler bir oyun var. roblox gerçekleşti PUBG: Mobile, Need for Speed, Grand Theft Auto ve Call of Duty, araştırmada öne çıkan diğer oyunlar oldu.

roblox benzeri oyunlar

Bu saldırılar sonucunda hackerların çeşitli faaliyetlerde bulunduğu bildirildi. Pop-up reklamlar bilgisayarda yazılım, truva atları ve gizlice gösterme kripto para madenciliği Bunu yapan araçların yaygın olarak kullanıldığı belirtildi.

Kötü amaçlı yazılım içeren tehlikeli oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

REKLAM

Source link

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0
19 Mart'ta nöroloji alanından bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirecek NeuroTalk gerçekleşecek.

19 Mart’ta nöroloji alanından bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirecek NeuroTalk gerçekleşecek.

Sony PlayStation 5 beklenen özelliği aldı

Sony PlayStation 5 beklenen özelliği aldı

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Close