in , ,

IPhone 14 Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

IPhone 14 Tasarımı Hakkında

sizdirilan-iphone-14-ailesi

IPhone 14 Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Dünyanın en çok satan akıllı telefon markalarından biri olan IPhone, yeni tasarım modelleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. IPhone 13’ün yayınlanmasının ardından sızan bilgiler, IPhone 14 tasarımı hakkında bazı sorulara da cevap oldu. Buna göre IPhone 14 tasarımında herkesi rahatsız eden çentik tasarım, yerini delikli ekran tasarımına bırakabilir.

IPhone 14 Tasarımı Hakkında

Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni nesil IPhone’lar için bir araştırma notu yayınladı. Bu nota göre, yeni IPhone tasarımları, eski modellere göre oldukça köklü değişiklikler ile birlikte geliyor. Örneğin Face ID ve ön kamera sensörlerine ayrılan çentik alan, yeni tasarımlarda ortadan kalkabilir. Bu durumun nedeni olarak, pek çok kullanıcının çentik tasarımını beğenmediği gösteriliyor. Bu tasarımın yerine, delikli ekran tasarımı gelebilir. Halihazırda pek çok akıllı telefon markası tarafından tercih edilen delikli ekran tasarımı, IPhone telefonlarda da çok yakında görebiliriz.

iphone-14-tasarimi
Ayrıca Bakınız….

IPhone 14’te Diğer Değişikler Neler?

2022 yılında yayınlanması planlanan IPhone yeni tasarım modelleri, mini yerine max modellerinin tercih edileceğine işaret ediyor. Buna göre, IPhone 14’te mini yerine IPhone 14 max modelini görebiliriz. Aynı zamanda 2022 yılı içerisinde 5G IPhone SE tasarımı da piyasaya sürülecek.

IPhone tasarımında yaşanan bir diğer değişiklik ise Touch ID tarafında. Şirket, 2023’ün ikinci yarısında ekran altı Touch ID parmak izi tarayıcısını da yeni tasarımları ile birlikte kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

IPhone 14 Tasarımı

IPhone 13 tasarımının tanıtılmasının ardından kısa bir sürede meydana gelen bu yenilikler, IPhone 14 tasarımı konusunda köklü değişikliklerin olacağının da habercisi. Buna göre Apple şirketi, uzun vadede değişen tasarım algılarına göre yeni telefonlarını şekillendirmeyi planlıyor. İlk etapta meydana gelen bu tasarımsal değişiklikler ise pek çok uzman tarafından bekleniyordu. Yani IPhone 14 tasarımı ile gelecek bu değişiklikler aslında sürpriz olarak algılanmamalı. Ancak IPhone 13 ile 14 modelleri arasında bu kadar kısa sürede bilgi sızdırılması pek çok kullanıcıyı şaşırtmış durumda.

Yukarıdaki değişikliklere ek olarak IPhone 14 tasarımı özelinde geliştirilmiş bir 48MP geniş açılı kameranın da yer alması planlanıyor. Yakın zamanda tanıtılan iPhone 13 tasarımında ise bu değer 12MP idi.

What do you think?

113 Points
Upvote Downvote

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Loading…

0
The Matrix 4 Türkçe

The Matrix 4 Türkçe Ne Zaman Yayınlanacak?

Dying-Light-2-Ertelendi-mi

Dying Light 2 Ertelendi mi?